Akay, uyuşturucu kullanımıyla mücadeleye önem ve destek verecek | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Akay, uyuşturucu kullanımıyla mücadeleye önem ve destek verecek

Bu haber 08 Mart 2019 - 15:38 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Göreve geldiğimizde Seyhan Belediyesi olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak; Adana’nın yatırımının, üretiminin ve istihdamının artırılmasına yönelik projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

ATO YÖNETİM KURULU ZİYARETİ

Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Adana Ticaret Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ATO Meclis Başkanı İsmail Acı, Başkan Yardımcısı Yücel Bayram ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

“ADANA HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEDİ”

Kentin ekonomik ve sosyal durumuna ilişkin fikir alışverişinin yapıldığı buluşmada Adana Ticaret Odası’nı ekonomiyi bütün sektörleriyle elinden tutan, kentin kalbi niteliğindeki önemli bir kurum olarak değerlendirdiğini belirten Akif Kemal Akay, Adana’nın, jeostratejik bakımdan, dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu vurguladı. Son dönemlerde Adana’ya hak ettiği değerin verilmediğini ifade eden Akay, çevresindeki illere uygulanan teşviklerin Adana’yı yatırımlar için bir cazibe merkezi olmaktan oldukça uzaklaştırdığını,  hatta Adana’daki yatırımların teşvik uygulanan illere taşınmasına yol açtığını kaydetti.

“ÇOCUKLUĞUMUN ADANA’SINI ÖZLÜYORUM”

Bir zamanlar Türk sanayisi ve tarımının lider kenti olan Adana’nın bugün eski günlerine özlem içerisinde olduğuna işaret eden Akay, “Eskiye şöyle bir baktığımda çocukluğumun Adana’sını çok özlüyorum. Göreve geldiğimizde Seyhan Belediyesi olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla etkin işbirliği yaparak; Adana’nın yatırımının, üretiminin ve bunlara paralel olarak istihdamının artırılmasına yönelik projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Bunun için öncelikli olarak ele alacağımız konular, Adana’nın Türkiye’de ilk sıralarda bulunan banka mevduatlarının yatırıma, üretime dönüşebilmesini teşvik ve temin edebilmek, sanayide, tarımda, ticarette atılımlar gerçekleştirebilmektir. Bunu Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, odalar, sivil toplum örgütleri ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarla hep birlikte el ele vererek başarabileceğimize inanıyorum. Seçildiğim takdirde görev sürem içerisinde Seyhan’ın sorunlarının çözümüne yönelik en sık istişarelerde bulunacağım kurum Adana Ticaret Odası olacaktır” diye konuştu.

UYUŞTURUCU KULLANIMIYLA MÜCADELEYE ÖNEM VE DESTEK VERECEĞİZ

Yatırım, üretim ve istihdamdaki olumsuzlukların yanında, Adana’nın ve Seyhan’ın en önemli sorunlarından birinin de uyuşturucu kullanımındaki artış olduğunu vurgulayan Akif Kemal Akay, “Göreve geldiğimizde Adana’da giderek büyüyen uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili mücadele, Emniyet Müdürlüğü, ilgili kurumlar ve STK’larla iş birliği içerisinde öncelikli konularımız arasında yer alacak. Uyuşturucuyla mücadele ve rehabilitasyon çalışmalarına Seyhan Belediyesi olarak katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Seyhan’da kurulacak ve Türkiye’ye örnek teşkil edecek Uyuşturucu ile Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyete başlamasıyla birlikte kentimizde uyuşturucuyla savaşta dev bir adım atılmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

MENEVŞE: SEYHAN’IN DERDİ ÇOK AMA ÇÖZÜMSÜZ DEĞİL…

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe de, Seyhan’da yeni seçilecek belediye yönetimini acil çözüm bekleyen birçok sorunun beklediğini vurguladı. Menevşe, “Seyhan’ın derdi çok ama çözümsüz değil. Hiç kuşkusuz sizler halkın içerisinde olduğunuzdan bu sorunların tümüne vakıfsınız. Adana Ticaret Odası olarak yeni seçilecek belediye yönetimi ile her türlü konuda iş birliğine ve ortak projeler hazırlayarak hayata geçirmeye hazırız. Sizlere ziyaretiniz için teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz” diye konuştu.