AĞAR VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

AĞAR VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 18 Şubat 2019 - 15:27 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

16-17 Şubat 2019 tarihlerinde yapılan YOL-İŞ Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri güven tazeledi. Genel Kurulda Ramazan Ağar yeniden YOL-İŞ Genel Başkanlığına seçildi. 

İsmet Tan ve Bekir Avcı Genel Başkan Yardımcılığı, Tevfik Özçelik Genel Sekreterlik, Yusuf Doğan Genel Mali Sekreterlik, Mehmet Yolasığmazoğlu Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği, Ahmet Kılıç Genel Eğitim Sekreterliği, Recep Karakaşlı ise Genel Mevzuat Sekreterliği görevlerini korudular.

BAKAN SOYLU DA KATILDI

Genel Kurula; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Faruk Çelik ve Murat Başesgioğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜRK-İŞ  eski Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kılıç, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve siyasi parti temsilcileri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları, Yöneticileri ile İnşaat İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Necati Ersoy ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve delegeler katıldılar. Genel Kurula ayrıca, Avrupa ve Dünya Sendika ve Konfederasyonlarından temsilciler de yer aldılar.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu 16-17 Şubat  tarihlerinde Ankara’da Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türkiye KOOP-İŞ Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın yaptığı Genel Kurulda, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Genel Başkanı Ramazan Ağar yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Yapılan seçim sonucunda; İsmet Tan ve Bekir Avcı Genel Başkan Yardımcılığı, Tevfik Özçelik Genel Sekreterlik, Yusuf Doğan Genel Mali Sekreterlik, Mehmet Yolasığmazoğlu Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği, Ahmet Kılıç Genel Eğitim Sekreterliği, Recep Karakaşlı ise Genel Mevzuat Sekreterliği görevlerini korudular.

Genel Kurula; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlarından Faruk Çelik ve Murat Başesgioğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Eski TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kılıç, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, siyasi parti temsilcileri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yöneticileri ile İnşaat İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Necati Ersoy ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve delegeler katıldılar. Genel Kurula ayrıca, Avrupa ve dünya sendika ve konfederasyonlarından temsilciler de yer aldılar.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan YOL-İŞ Genel Başkanı Ramazan Ağar, taşeron işçilerin kadroya kavuşmalarına ilişkin yaptıkları mücadeleyi anlattığı konuşmasında,  taşeron işçilik sorununu kamuoyunun gündemine taşıdıklarını ve bunun sonucunda çok sayıda işçinin kadroya geçişini sağlamalarına rağmen, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde taşeron yanında çalışan YOL-İŞ üyesi yaklaşık 10 bin işçinin kadroya geçirilmemesi sonucunda mağdur olduklarını ifade etti.

Ramazan Ağar yaptığı konuşmada, Karayolları’nda, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nde, İl Özel İdareleri’nde veKİT’lerde çalışan, ancak kapsam dışı bırakılan binlerce taşeron işçisinin kadroya alınması için mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası 11. Olağan Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Faruk Çelik ve Murat Başesgioğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici birer konuşma yaparak ülke ve çalışma hayatıyla ilgili görüşlerini ifade ettiler. Genel Kurulda konuşma yapan BWI, PSI ve EPSU temsilcileri YOL-İŞ’in taşeron işçilikle ilgili başarılı mücadelesinin tüm dünya için örnek alınacak bir örgütlenme modeli olduğunu vurguladılar.