ADANALILARIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ADANALILARIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Bu haber 08 Mayıs 2020 - 11:34 'de eklendi ve 124 views kez görüntülendi.

“Kadınlar Kahve Grubu” kurucusu Arzu Akarcalı George koronavirüs salgını nedeniyle insanlara yardım elini uzattı…

Adanalı kadınları bir araya getirmek için sosyal medyada oluşturduğu “Kadınlar Kahve Grubu” nun kurucusu Arzu Akarcalı George, kurduğu grup üyeleriyle birlikte sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor.

Adanalı kadınları bir araya getirmek için harekete geçen George, tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını dolayısıyla yardıma muhtaç insanlara el uzattı. Arzu Akarcalı George, üyeleri arasında topladığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerine gerek gıda kolileri gerekse bir takım nakdi yardımlarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde de Adana’nın Akkapı mahallesine yardıma koşan George, bakkal ve eczane borcunu ödeyemeyenlerin borçlarını kapatarak Adanalıların gönlünde taht kurdu.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Gazetemize açıklamalarda bulunan Arzu Akarcalı George, grubundaki kadınların oldukça duyarlı olduğunu ve birliktelikle başarabileceklerini vurguladı. ‘Damlaya damlaya göl olur’, atasözüyle yola çıktıklarını belirten George, “ Hiçbir şekilde şu kadar yardım yapın diye bir şey demedim, grubumuzdaki kadınlardan gelen maddi imkânlar doğrultusunda hareket ediyorum. Amacımız az da olsa yardıma muhtaç kişileri bulup onlara destek sağlamak. Grubumuzdaki üyelerimize teşekkür ediyorum, kim ne kadar yardım yaparsa yapsın önemli olan birlikten kuvvet doğmasıdır. Beni en çok mutlu eden bir kişiye olsa dahi dokunabilmemiz ve ondan gelecek bir hayır duasıdır” dedi.

İNANIN İNSANLARIN ÇOĞUNDA PARA YOK

Çat kapı iki bakkal ve bir eczaneye gittiğini anlatan George, “Bazı mahallelerde hâlen o küçük bakkallar var belki bizlerin beğenmediği yerler ama orada yaşayanlar için mecburiyet ve hâlâ o kalın borç defterleri mevcut. O mahalle aralarında sadece bakkal değil eczanelerde borca ilaç verir, çünkü şu an bir virüs salgını içindeyiz, inanın insanların çoğunda para yok. Birlikten kuvvet doğar düsturuyla yola çıktık ve kaç kişiye yardım edebilirsek o kardır, diye düşündük.

ÇAT KAPI ECZANEYE GİRDİK

Çat kapı girdiğimiz eczanede çok duygusal anlar yaşadım. Hiçbir geliri olmayan çocuklarının yanına sığınan, çocuklarının da durumu olmayan, 76 yaşındaki bir teyzenin borcunu ödedik. İlaçlarını almak zorunda ama maddi imkanı yok maalesef, ilaçlarını eczaneden borç karşılığında aldığını öğrendik.

İYİ Kİ VARSINIZ…

Ben hiç tanımadığım birilerini habersizce sevindirdiğim için çok mutluyum. Ama bunu bana güvenip para veren, duyarlı dostlarıma borçluyum, yoksa nasıl yaparım? Onlara hiç tanımadıkları kişiler dua ediyor. Buradan tekrar herkese çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız ve iyi ki birlikteyiz” diye konuştu.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN