Adana'da Ülkücüler "Zafer"e odaklandı! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Adana’da Ülkücüler “Zafer”e odaklandı!

Bu haber 15 Mart 2019 - 15:02 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) daha önceki dönemlerde görev yapan önemli isimleri, Adana’da Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediyesini ve 15 ilçeyi kazanması için güç birliği oluşturdular. 

150 KİŞİ BİR ARAYA GELDİ

MHP Adana eski İl Başkanı 23. Dönem Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, Adana eski İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Seyhan eski İlçe Başkanı Yusuf Kanlı’nın birlikte başlattıkları çalışma kapsamında 150 eski yönetici, MHP’li iş adamı, kanaat önderi ve siyasetçi bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen programa MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da iştirak etti.

“MHP BİR DAVA HAREKETİDİR”

MHP 23. Dönem Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, Başbuğ Alparslan Türkeş’le yola çıkan MHP’nin “Önce ülkem ve milletim” diyen bir dava hareketi olduğunu, bu uğurda binlerce Şehit verildiğini, çok ağır bedeller ödendiğini, Devlet Bahçeli liderliğinde de ülkenin ve milletin bekası için yine MHP’nin büyük fedakârlıklara katlanan bir siyasi hareket olarak varlığını sürdürdüğünü anlattı.

“BÜTÜN ADAYLAR HEPİMİZİN NAMUSUDUR”

Tankut, “Biz hepimiz kutsal davamızın kutlu yürüyüşünün devam etmesini isteyen insanlarız. İşte bu yüzden Türk Milletinin bekası bizim milli hedefimiz, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin devamı milli namusumuzdur. 31 Mart seçimlerinde Adana özelinde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Adayımız Sayın Hüseyin Sözlü olmak üzere, Cumhur İttifakının bütün adayları hepimizin siyasi namusudur. Onlara sonuna kadar sahip çıkmanın da Cumhur İttifakının şerefi olduğunu belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

MUSTAFA İZGİOĞLU

MHP Adana eski İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, 2014’teki başarının üstüne çıkılacağına olan inancını paylaştı. İzgioğlu “Değerli arkadaşlar, Adana’da istersek yeni bir destan yazabiliriz. 2014’te Büyükşehir Belediyesini ve 8 ilçeyi kazandık. Bugün Cumhur İttifakı olarak daha güçlüyüz. 16-0’lık bir başarı zor değil. İl teşkilatımızın, ilçe teşkilatlarımızın ve adaylarımızın yanındayız, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için varız. Seçim işi zordur. Sadece teşkilatlara ve adaylara bırakamayız. Hep beraber gülmek için, başımız dik gezmek için gece gündüz demeden çalışmalıyız.” dedi.

AVCI VE SÖZLÜ’DEN TEŞEKKÜR

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, düzenlenen toplantının kendilerine güç verdiğini belirtti. Avcı “Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti olarak Cumhur İttifakı adı altında Adana’da çok güzel ve uyumlu çalışmalar yapıyoruz. Başından beri dediğimiz gibi Büyükşehir Belediyesini ve tüm ilçeleri kazanma hedefindeyiz. Sahada çok iyi durumdayız. Halkımızın ilgisi çok olumlu. Bu noktada, siz değerli dava arkadaşlarımızın ve elbette MHP’nin her mensubunun kendi çevresinde yapacakları çalışmaların sonuca büyük etkisi olacaktır. Bu manada,  böylesine güzel bir toplantının düzenlenmiş olmasını çok önemsiyorum. Etkinliği düşünen, düzenleyen, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü de, toplantının çok verimli geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, etkinliği düzenleyen isimlere teşekkür etti.