Adana halkının çoğu koronavirüsü önemsemiyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Adana halkının çoğu koronavirüsü önemsemiyor

Bu haber 16 Nisan 2020 - 14:43 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınından dolayı ciddi önlemler alınmasına rağmen vatandaşların koronavirüsü hafife alması bir kez daha gözler önüne serildi. Adana’da insanların adeta hınca hınç doldurdukları Semt Pazarı Hastaneler Kavşağı’nda devletin, valiliğin ne kadar ciddi tedbirler alırsa alsın vatandaşın vurdumduymazlığı devam ederse tüm emeklerin boşa gideceği endişesi yaşanıyor.

KÖTÜ SONUÇLARIN DOĞACAĞI ENDİŞESİ VAR

Alınan tedbirler, yapılan uyarılar ve oldukça fazla önlemin alınmasına karşılık vatandaş, birbiriyle etkileşimden vazgeçmiyor. Her defasında aynı hataya düşüldüğü için endişe taşıyan uzmanlar ise, vatandaşların bir an önce bu salgını ciddiye almaları gerektiğini savunarak, bu şekilde devam edildiği sürece maalesef kötü sonuçların doğacağı endişesi taşıyor.

ENDİŞE ARTIYOR

Sadece semt pazarlarında değil, havaların ısınmasıyla da kendini dışarıya atan Adanalılar hastalığı ciddiye almadıkları gibi koronavirüsün yayılması için adeta mücadele ediyor. Tüm sokakların da doluluğu gözlerden kaçmayan Adana’da halkın çoğu da tehlikenin farkında ama diğer vurdumduymaz ve virüsü ciddiye almayan insanların yüzünden endişe ediyor.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN

FOTOĞRAF- DT. YASİN TÜRKOĞLU