23 Nisan coşkuyla kutlandı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

23 Nisan coşkuyla kutlandı

Bu haber 23 Nisan 2019 - 16:02 'de eklendi ve 36 views kez görüntülendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlandığı gibi Adana’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan etkinlikleri Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Daha sonra çocuklar ve protokol, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun marşları eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü.

GİRİŞLER DEMİR BARİYERLER İLE KAPATILDI

Polis, Uğur Mumcu Meydanı’na bütün girişleri demir bariyerler ile kapattı. Vatandaşların ve öğrencilerin alana girmesi için arama noktaları oluşturuldu. Özel harekât polisleri de elleri tetikte bekledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve milli direniş anısına çeşitli şiirler okundu.

ALANA GELEN TÜM KATILIMCILAR COŞTU

Mehter takımı, halkoyunu gösterisi sunarken, çocuklardan oluşan koro İzmir Marşı ile alana gelenleri coşturdu. Bu arada, bayram alanında bulunan Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin oluşturduğu maket polis yoğun ilgi gördü. Çocuklar polis maketle fotoğraf çektirdi.

KÜTÜPHANE YAPILMASI TALİMATI VERDİ

Bayrama Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, komutanlar ve parti temsilcileri de katıldı. Bayramın ardından Sarıçam Hüseyin Avni Coş İlkokulu 3. sınıf Öğrencisi Neva Altıner bayram nedeniyle temsili olarak Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın koltuğuna oturdu. Vali Demirtaş’a çiçek veren Altıner, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının önemini, Atatürk’ün değerini anlattı. Çocuk vali daha sonra bütün okullarda kütüphane yapılması talimatını verdi. Adana Valisi Demirtaş da ülkenin geleceği için çocukların ve onların eğitimlerinin çok önemli olduğunu bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuk ve egemenlik bayramı ilan ettiğini söyledi.