ZÜBEYDE HANIM ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE CEYHAN'DA ANILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ZÜBEYDE HANIM ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE CEYHAN’DA ANILDI

Bu haber 15 Ocak 2019 - 21:32 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.
’ün annesi , ölümünün 96’ncı yılında anıtının önünde tarafından düzenlenen törenle anıldı.
Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım için Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan büstün önünde düzenlenen törene Başkan Ali Ali Alper BOYDAK ’ın yanı sıra AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül ve ekibi, Ceyhan Belediyesi müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.
Kur’ an tilavetinin okunmasının ardından Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK, Zübeyde Hanım büstüne çelenk sundu.
BAŞKAN BOYDAK, “ZÜBEYDE ANNEMİZ BU ÜLKENİN EN BÜYÜK DEĞERİ”
Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Zübeyde Hanım büstü önünde bir açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK, “Bugün burada toplanmamızın sebebi, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde annemizin hakka yürüdüğü tarihtir. Ölüm yıldönümünde kendisini dualarla anmak için burada bulunuyoruz. Annelerimiz bizlerin herşeyi; geleceğin teminatı, geleceğin evlatları, bu memleketin kuruluşunda olduğu gibi, devamlılığında da teminatımız olacaklar. Annelerimizin değerini biliyorsak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’in annesini anmamak mümkün değil. Zübeyde annemizi, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu vatanı vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.
Zübeyde Hanım’ın büstünün yerinin değiştirileceğini hatırlatan Başkan Boydak, “Geçtiğimiz anneler gününde Zübeyde annemizin büstü önünde bir açıklama yapmıştık. Büstün çok köşede kaldığını ve yerini değiştireceğimizi belirtmiştim. Bu park içerisinde yeni bir düzenleme yapacağız. Zübeyde annemizin büstünü alanda daha güzel bir yere taşıyarak, Cumhuriyet Meydanı’na bakacak şekilde yerleştirmeyi  planlıyoruz” ifadelerini kullandı.