Zeydan Karalar’ın yoğun hizmetini, halk sevgi ve ilgiyle ödüllendiriyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Zeydan Karalar’ın yoğun hizmetini, halk sevgi ve ilgiyle ödüllendiriyor

Saimbeyli Mezbahanesi hizmete başlatıldı, taziye evi ve kadın çiftçiler kooperatifi açıldı, lavanta yağı damıtma tesisinin temeli atıldı.

Bu haber 17 Haziran 2023 - 12:01 'de eklendi ve 182 views kez görüntülendi.

Başkan Zeydan Karalar, Saimbeyli ve Feke’de halkın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.

Saimbeyli Mezbahanesi hizmete başlatıldı, taziye evi ve kadın çiftçiler kooperatifi açıldı, lavanta yağı damıtma tesisinin temeli atıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde bir dizi ziyaret ve açılış gerçekleştirdi. Saimbeyli’de açılışı yapılmış ama yıllardır bir türlü hizmete giremeyen Saimbeyli Mezbahanesi’nin Adana Büyükşehir Belediyesi’nce halka hizmete başlatılması nedeniyle düzenlenen törene katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yenilenen, teçhizatı alınan, iç donanımı yeniden sağlanan tesisi, halkın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, siyasiler, muhtarlar, üreticiler, bürokratlar ve halkın katıldığı törende Başkan Zeydan Karalar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Açılışı yapılan ama bir türlü hizmete giremeyen tesisi, Saimbeyli Belediye Başkanımızdan bize devretmesini istedik. Çürümesin, halka hizmet verilsin istedik. O da bize devretti ve biz eksiklerini tamamlayarak işletmeye açıyoruz. Burada Saimbeylili bazı kardeşlerimiz ekmek yiyecek. Kaçak kesimin sağlıklı olup olmadığını bilme şansımız yok. Mezbahanedi veterinerler büyükbaş-küçükbaş hayvanların sağlıklı olup olmadığını kontrol ettikten sonra kesim yapılacak. Daha önce başlatan ve emek verenlere teşekkür ediyorum. Burası 3 ilçeden ve çevre köylerden yaklaşık 45 bin nüfusa hizmet edecek bir tesis” dedi.

SAİMBEYLİ’YE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, hangi köyün, ilçenin, kendilerine ne kadar oy verdiğine bakmadan, insan olan her yere hizmet götürdüklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, siyasetin de genelde ve yerelde ayrıştırma dilinden vazgeçmesi gerektiğini kaydetti. Saimbeyli’ye çok hizmet yapıldığını ve daha fazlasının yapılacağını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, asfalttan suya, üreticinin desteklenmesinden taziyeevine kadar yoğun hizmetin süreceğini söyledi.

BEYPINARI KÖYÜ’NDE TAZİYEEVİ AÇILIŞI

Başkan Zeydan Karalar daha sonra Saimbeyli ilçesinin Beypınarı köyünde halkla buluştu ve köy sakinleriyle sohbet etti, ihtiyaçlarını öğrendi, taleplerini dinledi.

Halkın yoğun sevgi ve ilgi gösterdiği Başkan Zeydan Karalar, Saimbeyli ilçesi Beypınarı köyünde Taziyeevinin açılışını gerçekleştirdi.

KADIN ÇİFTÇİLER KOOP AÇILIŞI VE LAVANTA YAĞI DAMITMA TESİSİ TEMELİ

Başkan Zeydan Karalar, Saimbeyli’nin ardından Feke ilçesine geçti ve S.S. Tapaneli Kadın Çiftçiler Tarımsal Kooperatifi’nin açılışını yaptı, ardından Lavanta Yağı Damıtma Tesisi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Kadınlardan güç aldıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, Feke’ye ve Tapan bölgesine yapılan, yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Lavanta’nın endüstriyel bir ürüne dönüştürülmesinin önemine değinen Başkan Zeydan Karalar, bundan sonra da bölge halkının yüzünü güldürecek ne varsa yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Başkan Zeydan Karalar, “Üreticilerimize her türlü desteği vermeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz.Tarımsal ve kırsal kalkınma projelerimizle üreticilerimize destek oluyoruz” diye konuştu.