Zeydan Karalar, “Barış, demokrasi, sömürüsüz günler ve güvenli gelecek için yaşasın 1 Mayıs!” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Zeydan Karalar, “Barış, demokrasi, sömürüsüz günler ve güvenli gelecek için yaşasın 1 Mayıs!”

“1 Mayıs aynı zamanda barış, güvenli bir gelecek ve demokrasi için de mücadele günüdür” dedi.

Bu haber 01 Mayıs 2023 - 12:07 'de eklendi ve 245 views kez görüntülendi.

Zeydan Karalar, “Barış, demokrasi, sömürüsüz günler ve güvenli gelecek için yaşasın 1 Mayıs!”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Dünyada insan emeğinin sömürülmeye başlanması ile çalışanların hak arama ihtiyacının ortaya çıktığını belirterek, “1 Mayıs aynı zamanda barış, güvenli bir gelecek ve demokrasi için de mücadele günüdür” dedi.

İşçilerin hak arayışının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile gündemde kaldığını ifade eden Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesi hedefine ulaşılmasının önemli araçlarından bir tanesi de çalışanların, işçilerin, emekçilerin aileleriyle birlikte refah içinde yaşamalarına olanak tanıyacak koşulların oluşturulmasıdır. Ülkemizde ücretle çalışan insanlarımızın geçinebilmeleri gün geçtikçe zorlaşıyor. Kötü günleri aşmak ve her şeyin güzel olacağı geleceğe uzanmak için bu yoldaki dayanışmamızı artırmalı, hedefe ulaşmak için birlikte çaba göstermeye devam etmeliyiz. Çalışanların güven içinde, emeklerinin karşılığını alabilecekleri günlere birlikte uzanacağız. Ülkemizi ve Adana’mızı daha güzel günlere ancak ve ancak çalışanlarımızın mutlu ve üretken olabileceği şartları oluşturarak taşıyabiliriz.”