ZAFER PARTİSİ ADANA’DAN SİNAN OĞAN’A TAM DESTEK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

SANKO OKULLARI’NIN TENİS BAŞARISI

Gündem, Spor, Yerel Haberler

Yüreğir Belediyesi’nden Ramazan’da Gıda Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ZAFER PARTİSİ ADANA’DAN SİNAN OĞAN’A TAM DESTEK

Zafer Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Binboğa, Dr. Sinan Oğan’ın ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Bu haber 13 Mart 2023 - 12:43 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.

ZAFER PARTİSİ ADANA’DAN SİNAN OĞAN’A TAM DESTEK

ZAFER PARTİSİ ÜÇ PARTİYLE BİRLİKTE ATA İTTİFAKINI KURDU

AYHAN BİNBOĞAN: “ZAFER YAKIN, MEŞALELERİ YAKIN”

Zafer Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Binboğa, partilerinin öncülüğünde kurulan ATA İttifakı’nın Sinan Oğan’ın milletin iradesinde beklenenin çok üzerinde bir karşılık bulduğunu ifade ederek; “O an geliyor. Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu, ATA İttifakı’nın iktidar olduğu Türkiye’ye az kaldı” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimlere sayılı bir zaman kala mevcut ittifakları kabul etmeyen partiler ittifaklarla güç birliğine gidiyor. Türkiye’nin üçüncü ittifakı Zafer Partisi öncülüğünde kuruldu. Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi’nin içerisinde yer aldığı ATA İttifakı adayı olarak Sinan Oğan’ı ilan etti.

Konuya ilgili bir açıklama yapan Zafer Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Binboğa; “20 yıldır yaşadığımız sıkıntıların müsebbibi olan Cumhur İttifakı’na da sürekli seçim kaybeden, ‘Ben çekileyim de Türk Milleti’nin önünü açayım’ diyemeyen Millet İttifakı’na da hodri meydan diyoruz. Milletimiz bu iki ittifaka da gereken dersi 14 Mayıs’ta verecektir” dedi.

Sinan Oğan’ın Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olduğunu ve bugüne kadar isminin hiçbir kirli işte anılmadığını ifade eden Binboğa; “Ardımızda para babaları da yok dış güçler de. O yüzden diyoruz ki; Ne Amerika, ne Rusya ne de Çin. Her şey Türkiye için. 14 Mayıs ülkemiz için bir milat olacak. Buradan milletimize sesleniyoruz; Zafer yakın, meşaleleri yakın” ifadelerini kullandı.