ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Başkan Akay, “Yolumuz bağımsızlık ve özgürlük, Önderimiz Atatürk’ün işaret ettiği bilim ve akıl yoludur.

Bu haber 29 Ağustos 2023 - 11:54 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

BAŞKAN AKAY'DAN “ZAFER BAYRAMI” MESAJI

Başkanı , 30 Ağustos 1922'de Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ulusun, emperyalist güçlerin vatan toprakları üzerindeki emellerine geçit vermeyeceğini tüm dünyaya haykırdığını kaydetti. Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin de aynı azim ve kararlılıkla geleceğe ilerlediğini ifade eden Başkan Akay, “Yolumuz bağımsızlık ve özgürlük, Önderimiz Atatürk'ün işaret ettiği bilim ve akıl yoludur. Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Başkan Akay, 30 Ağustos Zaferinin 101.yılı dolayııyla yayınladığı mesajında Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen Kurtuluş Mücadelesinin büyük bir zaferle kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle sona erdiğini aktardı.

30 Ağustos 1922'de elde edilen bu zaferle ulusun bağımsızlığından ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Başkan Akay, “30 Ağustos ruhuyla bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze, vatanımıza yönelik her tehdide karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyor; Cumhuriyetimizi Büyük Önder Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık hedefine taşıma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Ulusumuza 30 Ağustos Zaferini kazandıran Başkomutanımız 'ü, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun. ”