Yusuf KANLI: Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yusuf KANLI: Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter!

Türkiye asrın felaketini yaşadı. Yine Türkiye asrın seçimini yaparken, kendilerine çıkan oyları yeterli görmeyen CHP zihniyeti depremzedelere hakaretler yağdırdı

Bu haber 24 Mayıs 2023 - 19:17 'de eklendi ve 179 views kez görüntülendi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı:

Türkiye asrın felaketini yaşadı. Yine Türkiye asrın seçimini yaparken, kendilerine çıkan oyları yeterli görmeyen CHP zihniyeti depremzedelere hakaretler yağdırdı, küfürler etti, barındıkları yerlerden attı. Şimdi de 28 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli oy çıkmaması durumunda köylere, mahallelere hizmet verilmeyeceği, sandıklarda kullanılan oyun görüntüsüyle ispat edilememesi durumunda çalışanların işten çıkarılacağı tehdidini savuruyor. Bu durumun sadece Adana’da olmadığı bilinmektedir. Sözün bittiği yerdeyiz. ‘Yazıklar olsun!’ diyorum. Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter! Demokrasimiz, insan hak ve hürriyetleri, milli irade tehdit ve tehlike altındadır. Yüksek Seçim Kurulu’nun olaya müdahil olması, Cumhuriyet Savcılarımızın resen soruşturma açması, sorumluların ise cezalandırılması beklenmektedir. Bu vesileyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a sesleniyorum. Adana her yağmurda olduğu gibi bu gece de yine göle döndü, sandalla gezilecek hale geldi. Hava durumu uyarılarına rağmen belli ki yine tedbir alınmadı, logarlar temizlenmedi. Çalışanlarla, muhtarlarla uğraşmayı bırakın asli görevinizi yapın!

CHP’den “Ya iş, ya oy” tehdidi!
CHP’den “Ya hizmet, ya oy tehdidi!”
“Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter!”
ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi öncesinde muhtarlara ve belediye çalışanlarına yönelik baskı, tehdit ve şantaja tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Sözün bittiği yerdeyiz. ‘Yazıklar olsun!’ diyorum.” açıklamasında bulundu.

CHP İLÇE BAŞKANI’NDAN MUHTARLARA MESAJ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Cumhurbaşkanı Seçimine günler kala Adana’da muhtarlara ve belediye çalışanlarına yönelik artarak devam eden baskı, tehdit ve şantajı gündeme taşıdı. Başkan Kanlı’nın gündeme getirdiği skandalda, CHP Karataş İlçe Başkanı Seçkin Sakar’ın muhtarlara attığı mesajda şu ifadeler kullanılıyor:

CHP’DEN MUHTARLARA ÖRTÜLÜ TEHDİT!

“Çok kıymetli muhtarlarım. 14 Mayısta yapılan seçimlerde 39 tane köyümüzden, Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet ittifakı adayımıza, Milletvekili seçimlerinde partimize çıkan oylar maalesef 7-8 köy hariç çok tatminkâr olmamıştır. Siz kıymetli muhtarlarımız takdir etmelisiniz ki mahallelerinizdeki tüm ihtiyaçlarınızın ve eksiklerinizin Büyükşehir Belediyesinde giderilmesi için bizler CHP ilçe örgütü olarak devamlı yanınızda olup taleplerinizin yerine getirilmesi için çabaladık ve takipçisi olduk, bundan sonrada olacağımızdan şüpheniz olmasın. Fakat sizlerde takdir edersiniz ki bizler yarın sizlerin taleplerini yerine getirtmek için gittiğimizde köylerinizde seçimde çok az destek gördük denilmesi bizim elimizi zayıflatır. Bu sebeplerden dolayı hepinizden 28 Mayıs seçimlerinde bize destek olmanızı rica ediyorum, saygılarımla. Seçgin Sakar CHP Karataş İlçe Başkanı.”

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TEHDİT VE ŞANTAJ!

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nden işçilere yapılan baskıları ve şantajı da açıklayarak şu bilgileri verdi:

“Adana’daki skandal tabii ki bununla bitmedi. Dört yıllık zamanda CHP’li olmayan üç binden fazla çalışanı sokağa atan, açlığa mahkûm eden, kalanlara ise baskı, yıldırma ve zulüm uygulayan CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, 28 Mayıs seçimi için de yine kendisinden beklenen tavır içine girmiştir. Edindiğimiz bilgilere göre, işçilere, ‘28 Mayıs’ta sandığa gittiğinizde oyunuzu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verin ve bunun görüntüsünü çekin, bize getirin, yoksa işten çıkarılırsınız” şeklinde tehdit ve şantaj yapıldığı duyumları alıyoruz.”

CHP’DEN DEPREMZEDELERE HAKARET

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Türkiye asrın felaketini yaşadı. Yine Türkiye asrın seçimini yaparken, kendilerine çıkan oyları yeterli görmeyen CHP zihniyeti depremzedelere hakaretler yağdırdı, küfürler etti, barındıkları yerlerden attı. Şimdi de 28 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli oy çıkmaması durumunda köylere, mahallelere hizmet verilmeyeceği, sandıklarda kullanılan oyun görüntüsüyle ispat edilememesi durumunda çalışanların işten çıkarılacağı tehdidini savuruyor.” ifadesini kullandı.

ZEYDAN KARALAR’A ÇAĞRI

“Bu durumun sadece Adana’da olmadığı bilinmektedir” diyen Başkan Yusuf Kanlı, şöyle devam etti:

“Sözün bittiği yerdeyiz. ‘Yazıklar olsun!’ diyorum. Bu ayıp CHP’ye bir asır yeter! Demokrasimiz, insan hak ve hürriyetleri, milli irade tehdit ve tehlike altındadır. Yüksek Seçim Kurulu’nun olaya müdahil olması, Cumhuriyet Savcılarımızın resen soruşturma açması, sorumluların ise cezalandırılması beklenmektedir. Bu vesileyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a sesleniyorum. Adana her yağmurda olduğu gibi bu gece de yine göle döndü, sandalla gezilecek hale geldi. Hava durumu uyarılarına rağmen belli ki yine tedbir alınmadı, logarlar temizlenmedi. Çalışanlarla, muhtarlarla uğraşmayı bırakın asli görevinizi yapın!” dedi.