YÜREĞİR'E 4'ÜNCÜ KAPALI SEMT PAZARI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

YÜREĞİR’E 4’ÜNCÜ KAPALI SEMT PAZARI

Bu haber 16 Eylül 2018 - 8:11 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

YAVUZLAR, AKINCILAR VE SİNANPAŞA ORTAK KULLANACAK

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın , Serinevler, PTT Evleri ve Atakent’in ardından başlattığı Yavuzlar, Sinanpaşa ve Akıncılar Mahallesi sakinlerinin ortak kullanacağı Yüreğir’in 4’üncü Kapalı Semt Pazarı inşaatında mutlu sona yaklaşılıyor.

 

9 YILDA 600 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Yüreğir’in hizmette altın çağını yaşadığını belirten Başkan Çelikcan “Göreve gelmemizle birlikte 2009 yılında yapılan düzenleme ile Yüreğir 38 mahalleden 106 mahalleye çıktı. Böylece hizmet alanı 10 kat daha büyüdü. Borç batağındaki bir belediyeyi devralmıştık. 150 milyon lira borç ödedik, 600 milyon lira yatırım yaptık. Görev süremiz içinde hiç kimsenin hayal bile edemediği hizmetleri düzgün bir planlamayla ilçemize kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

YÜREĞİR’DE HEDEF BÜYÜK

Yüreğir’de ilkleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Çelikcan, “Yüreğirli vatandaşlarımızın yaz kış daha nezih ortamlarda alışveriş keyfini yaşamaları için ilçemizi Kapalı Semt Pazarları ile de donatıyoruz. Serinevler, PTT Evleri ve Atakent Mahallelerimizin ardından Yüreğir’in 4. Kapalı Semt Pazarı’nı Yavuzlar, Akıncılar ve Sinanpaşa Mahallesi sakinlerimizin ortak kullanımına sunacağız. İnşaatımız hızla devam ediyor. Hedefimiz büyük. Allah nasip ederse diğer mahallelerimiz için de planlarımız var.” diye konuştu.

 

ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK

Çok amaçlı olarak yapılan Kapalı Semt Pazarları’ndan vatandaşların farklı şekillerde faydalandığını ifade eden Başkan Çelikcan, şöyle devam etti: “Atakent Mahallemizde yaptığımız kapalı semt pazarımızı yakın bir zaman önce vatandaşlarımızın ve esnafımızın hizmetine sunduk. 4’üncü kapalı semt pazarımızın da inşaatı devam ediyor. Mutlu sona az kaldı. Semt pazarının olmadığı günlerde gençlerimizin spor yapabileceği bir şekilde düzenleme yapıyoruz. Buraları derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz kermes ve toplantı amaçlı olarak da kullanabilecekler.” şeklinde konuştu.