YÜREĞİR'DE ÇİFTE AÇILIŞ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

YÜREĞİR’DE ÇİFTE AÇILIŞ

Bu haber 27 Eylül 2018 - 14:01 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Bir çok ilki ’de hayata geçiren Yüreğir Belediye  Başkanı Mahmut Çelikcan 26 Eylül’de 2 açılış birden gerçekleştiriyor. 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında  Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı Bilim, Tarih ve Kültür Kompleksi’nde ‘Yüreğir Bilim Şenliği’ni başlatıyor. Saat 14.30’da ise Yavuzlar Kapalı Semt Pazarının açılışını gerçekleştiriyor.

 

26 Eylül Çarşamba günü saat 10.00 da  açılışı yapılacak olan ‘Yüreğir Bilim Şenliği’ne bütün vatandaşları davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ” Göreve geldiğimiz günden bu yana Adana’da ve Yüreğir’de bir çok kalıcı eserler yaptık. Adana ilk olan Bilim Merkezimizde  düzenleyeceğimiz ‘Yüreğir Bilim Şenliği’nde ‘ bilim şov, bilim atölyesi, bilim oyunları, Nasa ile canlı bağlantının kurulacağı astronomi gecesi,planetaryum gösterimi yapılacaktır.” dedi.

 

Tüm etkinlerin ücretsiz olacağını belirten Başkan Çelikcan ”, , , Çukurova Üniversitesi, , ile işbirliği yaparak Yüreğir Bilim Şenliğini gerçekleştireceğiz.Yüreğir’de ilki gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliği 4 gün sürecektir.” şeklinde konuştu.

 

YÜREĞİR’İN 4. KAPALI SEMT PAZARI YAVUZLAR’DA AÇILIYOR

 

Yüreğir’in kapalı semt pazarları ile bu dönemde tanıştığını belirten Başkan Çelikcan Serinevler, PTT Evleri ve Atakent Mahallesi Kapalı Semt pazarlarından sonra Yavuzlar,Akıncılar ve Sinanpaşa Mahallelerinde oturan vatandaşların faydalanacağı kapalı semt pazarının da 26 Eylül Çarşamba günü saat 14.30’da açılacağını söyledi.

 

Çok amaçlı olarak kullanılan semt pazarlarının Yüreğir halkının rahatı ve huzurlu ortamlarda alışveriş yapmaları için yapıldığını belirten Başkan Çelikcan ”Göreve geldiğimiz günden bu yana Yüreğir’e sayısız kalıcı eserler kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. İlk göreve başladığımda sadece bir hizmet binası varken bugün bir çok kalıcı eserler Yüreğirli vatandaşların hizmetinde.11 kültür evi, 24 taziye evi, 22 spor kompleksi,2 adet kapalı yüzme havuzu,2 adet kına konağı, Adana’nın en büyük kültür merkezi, Adana’da ilk yerinde kentsel dönüşüm, Yüreğir’in en büyük yatırımı olan 644 adet sosyal konutlar,Bilim Merkezi gibi yapılan eserler uzun yıllar Yüreğirli vatandaşların hizmetinde olacaktır.” şeklinde konuştu.