YÜREĞİR BELEDİYESİ KREŞLERİNDE YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

YÜREĞİR BELEDİYESİ KREŞLERİNDE YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

Bu haber 20 Aralık 2022 - 14:33 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

Hanım Sabuncu Kreşi ile Atakent Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, ‘Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası’nı düzenledikleri etkinliklerle kutladı.

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan ‘Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası’ nedeniyle Hanım Sabuncu Kreşi ile Atakent Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlikte minikler, giydikleri meyve kostümleri ile sahneye çıktı. Kendilerini izleyen aileleri ve yakınlarının karşısında sırayla üzerlerinde kostümleri bulunan meyvelerin tanıtımını yapan şiirler okuyan çocuklar daha sonra çiftler halinde dans etti. Miniklerin sahne performansı davetlilerden alkış aldı. Program sonunda çocuklar, annelerinin getirdiği yöresel yemekleri arkadaşlarıyla paylaştı.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir Belediyesi kreşlerinde gerçekleştirilen etkinliklerle çocukların küçük yaşta bilinçlendirildiğini söyledi.

Başkan Kocaispir, “Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Yavrularımız bu tür etkinliklerle hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de Yerli Malı Haftası’nın önemini kavrıyorlar.” dedi.