YKS’ye girecek öğrencilere farkındalık ve motivasyon konferansı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

YKS’ye girecek öğrencilere farkındalık ve motivasyon konferansı

Kariyerini Planla Geleceğini Tasarla’’ konulu konferans Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bu haber 27 Nisan 2023 - 10:53 'de eklendi ve 359 views kez görüntülendi.

YKS’ye girecek öğrencilere farkındalık ve motivasyon konferansı
“Kariyerini planla, geleceğini tasarla.”
Zeydan Karalar, “Çok okuyun, yaptığınız işin en iyisi olun.”
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen ‘’Kariyerini Planla Geleceğini Tasarla’’ konulu konferans Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök, Yüksek öğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere yönelik farkındalık ve motivasyon konferansında, öğrencilerin başarı seviyesini yükseltmelerine yarayacak konularda bilgi verdi.

ÇOK OKUYUN, ÇOK ÇALIŞIN, İŞİNİZİ İYİ YAPIN

Konferans öncesi öğrencilere hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, öğrencilerin derslerin yanında farklı konularda okuması gerektiğini belirtti ve kendilerine güvenmeleri istedi. İnsanın yaptığı işte çok iyi olmasının önemine de değinen Başkan Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime önem vermeye devam edeceklerini söyledi.

KOZAN VE CEYHAN’DA BÜYÜKŞEHİR KURS MERKEZİ AÇILACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve deneyimli eğitmenler eşliğinde öğrencileri sınavlara hazırlayan kurs merkezlerinin sayısı artırılıyor. Her ders için ayrı ayrı yaprak testler, kaynak kitaplar, kütüphane ve internet desteğinin de verildiği kurs merkezleri, Kozan ve Ceyhan’da da önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale getirilerek faaliyete geçecek. Her gün yaklaşık 400 öğrencinin faydalandığı İnce Memed Halk Kütüphanesi’nin yanına Güneşli-Yamaçlı, Hadırlı, Karataş, Dumlupınar Halk Kütüphaneleri de eklenerek öğrencilerin bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasına olanak sağlanacak.