Yılın siyasetçisi ödülünü Erhan Saltuk aldı… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Yılın siyasetçisi ödülünü Erhan Saltuk aldı…

Bu haber 29 Kasım 2021 - 17:54 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Yavuz Medya gurubuna bağlı Çukurova Flash haber Gazetesinin bu yıl 14.sü düzenlenen yılın altın adamları ödül töreni yapıldı. Yılın Altın Adamları ödül töreni Büyük Sürmeli Oteli’nde seçkin konukların katılımıyla gerçekleşti.

BU ÖDÜLÜ DSP ADINA ALDIM

Yılın altın adamları ödülünü alan ve yılın siyaset adamı seçilen Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Erhan Saltuk oldu. Erhan Saltuk’a ödülünü takdim eden ise DSP Parti Meclis Üyesi Hakan Buldu oldu. Ödülü alırken Demokratik Sol Parti adına aldığını belirten Başkan Saltuk, şu ifadeler yer verdi:

“ Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra Türk Cumhuriyeti’ne toprak kazandıran Dünya lideri onursal Genel başkanımız Sn Bülent Ecevit Demokratik Sol Parti Genel başkanım Sn Önder Aksakal, Şahsım ve tüm Demokratik Sol örgütüm adına Yılın Siyasetçisi, Altın Adam ödülünü almaktan Onur ve Gurur duyuyorum” dedi.

DSP Parti Meclis Üyesi Hakan Buldu ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Öncelikle Yavuz Medya Gurubuna bağl Çukurova Flash haber’in 14 .üncüsü düzenelen yılın altın adamları törenini tebrik eder ve daha nice başarılı yıllar dilerim. Kasım ayı bizim için hem hüzünlü hem de sevinçli bir aydır. Hüzünlü olmasının sebeplerinden birisi Türkiye Cumhuriyet kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım tarihinde ebediyete intikal etmesi hem Türkiye hem de dünyada büyük bir kayıptır.

İkinci hüznüzüm ise Atatürk’ten sonra Türkiye’ye tek toprak kazandıran liderimiz Bülent Ecevit’in 14 Kasım’da ebediyete intikal etmesidir. Hüznüzüm ebedidir.

Sevinçli bir aydır çünkü 5 Kasım 1985 tarihinde Demokratik Sol Parti kurulmuştur. 5 Kasım turulduğu günden bu yana çizgisini hiçbir zaman değiştirmeyen ideolojisini her daim taze tutan DSP’nin doğum günüdür.

Demokratik Sol Parti hiçbir şekilde dışarıdan maddi yardımlar almamış, kendi emeğiyle, kendi çabasıyla bugünlere gelmiştir. Asla ideolojisini yitirmemiş Türkiye’de ki tek sol parti DSP’dir, bunun önemini ve altını özellikle çizmek istiyorum. DSP halktan aldığı güçle daha nice başarılara imza atacak ve iktidara doğru yürüyecektir. Buna inancımız tamdır.”