'Yerel seçimler CHP'nin zaferi ile sonuçlanacak' | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

‘Yerel seçimler CHP’nin zaferi ile sonuçlanacak’

Bu haber 27 Kasım 2018 - 9:20 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Av., iktidarın ve muhalefetin ’da tek rakibinin CHP ve doğru bir aday olduğunu belirterek, ‘Kentimizde ittifak olsa da olmasa da, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi biz ’da gönül ittifakını çoktan kurduk.’dedi.

CHP ADANALININ TEK UMUDU

Büyükşehir’i açık ara farkla kazanacağını iddia eden Av.Erbek, ‘İktidar ve muhalefet Adana üzerinde pazarlık yapma telaşında. Ancak her ikisi de CHP’nin bu seçim döneminde Adanalının tek umudu olduğunu da görüyor.Adana’da tek gerçek ise, artık sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışının kentimizde hakim olmasıdır.’diye konuştu.

REKLAM BAHANE, REKLAM ÜCRETLERİ ŞAHANE

2014 yerel seçimlerinden bu yana Adana’ya yapılan hizmetlerin sadece milyonlarca lira ödenen ilan ve reklam afişlerinde kaldığına dikkat çeken Av.Erbek, ‘Büyükşehir Belediyesi çok güzel reklam yapıyor. İlan, reklam işini verdiği firmalar da 4,5 yıldır Büyükşehir’den her ay aldığı ücretin hakkını veriyor!!!.Bitmeyen işler, sanki bitmiş gibi reklam panolarına yansıyor, proje diye halka sunulan ilanlar, hizmetlerin bitmiş diye algılanmasına neden oluyor.Büyükşehir’in hala bitiremediği en büyük projesi Adnan Menderes Bulvarı Projesi. Güzel bir girişim yaptılar vatandaşlar adına ama, Amerikan Adası’nda hala kıyı kenarındaki kiralık sandalyeleri gören yok. Her yer işgal altında. Kentin nefes alacak yerinde Adanalı bir kilim serip oturacak yer bulamıyor. Bulvar üstüne de her yerde olduğu gibi yine büfe işgalleri yaptılar. Yolu daralttılar, trafik akışı tamamen kendi halinde ilerliyor.Orta refüjü iptal ederek, gidiş-geliş yolu yaptılar.Bu durumda vatandaşı da mağdur ettiler.’dedi.

ADANA’YA ZARAR VERDİLER

Biz proje açıkladıkça kente de hareketlilik geldi diyen Av.Erbek, ‘İki yıldır yaptığımız proje açıklamaları ve çalışmalarımız Adana’ya da katkı koydu.Alt ve üst geçit çalışmaları, tek yönde trafik akışı, metro ile ilgili yaptığımız açıklamalar, istihdam için kooperatifleşme ve daha çok sayıda projemiz, Büyükşehir Belediyesi’ne de yol gösterici oldu. Ancak bir projeyi ana hatları ile uygulamak başarı getirir. Büyükşehir’in bizi örnek alarak yaptığı her proje alt yapısı olmadığı için kentimize yarar değil, zarar verdi.’diye belirtti