YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN GÜNDEMİ ÇUKUROVA’NIN TARIMI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN GÜNDEMİ ÇUKUROVA’NIN TARIMI

Bu haber 21 Temmuz 2022 - 14:23 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

Türkiye'nin en verimli arazilerinin Çukurova'da bulunduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Selahattin Baysal; “Ekonomik anlamda yaşığımız sorunların temelinde üretimin olmaması yatıyor. Çukurova'nın bereketli topraklarına beton dikilmesine müsaade edildiği müddetçe kimse ucuzluk beklemesin” dedi.

Hayat pahalılığı cep yakmaya devam ediyor. Vatandaşlar artan enflasyon oranları nedeniyle zor günler yaşıyor. Geçtiğimiz ay asgari ücrete zam yapılması da cepteki yangını söndürmedi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; “Ekonomi ancak bizim iktidarımızda canlanır, vatandaşımız ancak Yeniden Refah iktidarında huzur bulur” dedi.

Türkiye'nin en verimli arazilerinin üç kuruş menfaat için müteahhitlere peşkeş çekildiğini söyleyen Baysal; “Çukurova tarımı, sanayisi, turizmiyle ülkemizin kalkınmasının en önemli ayağıydı. Ne zaman Çukurova'da üretim durdu Türkiye gerilemeye başladı. Üretim durdu enflasyon dayanılamaz boyutlara geldi. Vatandaşımız kemer sıka sıka nefes alamaz hale geldi” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Yeniden Refah Partisi Seyhan ve ilçe kongrelerini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Selahattin Baysal;  “Yeni seçilen başkanlarımızı ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Salondaki kalabalık ve coşku bize Yeniden Refah iktidarının çok yakın olduğunu gösterdi. Biz de diyoruz ki; Yeniden Refah'ı milletimiz iktidar yapacak ve Çukurova eski günlerine geri dönecek. Adana yeniden Türkiye'nin birinci şehri olacak. Gençlerimiz iş bulacak. Ekonomik refaha kavuşacak. Bunlar için projelerimiz hazır. Biz hazırız. Allah'ın izni ile iktidar olacağız. Eğitimde, tarımda, gıdada her alanda yabancı egemenliğini kaldıracağız. Yerli bir modelle yolumuza devam edeceğiz. Yeniden büyük Türkiye'yi inşa etmek için yola çıktık. Geliyoruz” dedi.