YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Çukurova’nın İnce Memed’i Yaşar Kemal adının Ceyhan’da gençlik ve kadın yaşam merkezinde yaşayacağını vurguladı.

Bu haber 04 Haziran 2023 - 10:52 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Çukurova'nın İnce Memed'i Yaşar Kemal adının Ceyhan'da gençlik ve kadın yaşam merkezinde yaşayacağını vurguladı

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, kısa bir süre önce temelini attığı Yaşar Kemal Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nde açılış öncesi son çalışmaları inceledi. Çukurova'nın ‘İnce Memed'i, Türk ve dünya edebiyatına adını altın harflerle yazdırmış Yaşar Kemal'in adının verildiği kültür merkezi kısa bir süre sonra açılacak.

Merkezde yapılan hummalı çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydeden Başkan Hülya Erdem, “Mutluyuz, heyecanlıyı” dedi.

Ceyhan'ın dört bir yanında durmadan yorulmadan çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Başkan Hülya Erdem, “Ceyhan'da barışın, sevginin, kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin yolundan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

“Yolumuz adaletin, iyiliğin ve güzelliğin yoludur. Barış içinde, sevgi içinde, huzur içinde bir geleceğin yoludur” şeklinde duygularını dile getiren Başkan Hülya Erdem, Çukurova, Ceyhan topraklarında emeğin, bereketin, alın terinin olduğuna dikkat çekti. Yaşamı boyunca emeği, emekçiyi önceleyen, Çukurova'nın bağrından kopup dünyaya nam salmış, edebiyatın usta ismi Yaşar Kemal adının verildiği Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi'nin ilçeyle özdeşleşeceğini vurgulayan Başkan Hülya Erdem, “Yaşamı emek emek üyüten Ceyhanlılarımıza yakışacak bir kültür merkezimiz olacak. Kısa bir süre sonra açılışı yapacak olmanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz” dedi.
KÜLTÜR MERKEZİNDE NELER OLACAK?
Bereketli Çukurova topraklarının dünya edebiyatına kazandırdığı Yaşar Kemal'in adını taşıyan merkezin genç nesillerin bakış açısında olumlu değişimler yaşanmasına olanak sağlayacağını belirten Başkan Erdem, merkezde gençler için kütüphane, üreten Ceyhanlı kadınlar için satış noktaları, Ceyhanlı aileler için dinlenme yeri, belediye bünyesinde çalıştırılacak ve istihdam sağlayacak ayrı bir işletme olacağını ifade etti.