''Yağışlar Adana'da taşkınlara neden oldu'' | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MHP Adana’da neler oluyor?

Adana Özel, Siyaset

‘’Yağışlar Adana’da taşkınlara neden oldu’’

Bu haber 06 Ocak 2019 - 18:16 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

‘’Yağışlar ’da taşkınlara neden oldu’’

Adana Valiliği Aralık ayından Ocak ayına kadar süren yağışlar ile ilgi yazılı açıklama yaptı

Adana Valiliğinin açıklamasında ; yağışta etkilenen yerlerde İl Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü ile DSİ Bölge Müdürlüğünün koordeneli şekilde çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Adana Valiliği yağışlar ile yaptığı açıklama’’Önceki yıllara oranla ilimizde 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayında meydana gelen aşırı yağışlar bazı bölgelerde dere yataklarının yükselmesi sonucu taşkınlara neden olmuştur.

İlimizin uzun yıllar toplam yağış miktarı Aralık ayı ortalaması 119.1 kg/ m2 iken 2018 yılı Aralık ayı yağış miktarı 308.5 kg/m2 olarak gerçekleşmiştir. Yine uzun yıllar ocak ayı yağış miktarı 107.6 kg/ m2 iken,  bugün itibari ile 2019 Ocak ayı sadece 6 günde 106.6 kg/m2 olarak gerçekleşmiştir.

Yumurtalık ilçesi Kuzupınarı, Yeşilköy, Kırmızıdam ve Kaldırım Mahalleleri; Ceyhan ilçesi Hürriyet, Mithatpaşa, Küçükkırım, Yılankale, Nazımbey, Yeniköy ve Ağaçpınar Mahalleleri; Karataş ilçesi Kızıltahta Mahallesi, Yüreğir ilçesi Eski Misis ve Vali Köprüsü etrafında Aşağı Yahşiler, Vayvaylı, Kütüklü ve Esenler Mahallelerinde aşırı yağıştan etkilenen bölgelerde çalışmalara devam edilmektedir.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre yağışların bu akşam sona ereceği, yarın havanın açık olacağı ancak pazartesi gece tekrar yağış beklendiği ve bunun aralıklarla devam edeceği değerlendirilmektedir. Bahçe, tarla ve sebze ekili alanlarda gerçekleşen su baskınlarını tespit çalışmaları yetkililerce yapılmakta olup taşkınlara karşı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile DSİ Bölge Müdürlüğü koordineli bir şekilde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir ‘’dedi