VETERİNER HEKİMLERDE NİHAT KÖSE GÜVEN TAZELEDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VETERİNER HEKİMLERDE NİHAT KÖSE GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 13 Eylül 2018 - 21:33 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.
Adana Veteriner Hekimler Odası’nın 46. Olağan Seçimli Kongresi yapıldı. Başkanlığa tek aday olan Nihat Köse yeniden seçilerek güven tazeledi.
Veteriner Hekimler Odası 46. Olağan Kongresine tek adayla gidildi Nihat Köse 3. Kez Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına seçildi. Veteriner Hekimler Odası genel kurulunda ülkemiz hayvancılığının, mesleğimizin sorunları tartışıldı. Yeniden Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına seçilen Nihat Köse, genel kurulun yeniden kendilerini görevlendirmesine teşekkür ederek şöyle dedi:
“Ülke hayvancılığının zor durumda olduğu her gün bir yerlerden şarbon haberi geldiği, insanların pahalılık bir yana şarbon korkusuyla ete dokunamadığı, meslektaşlarımızın sorunlarının çığ gibi büyümeye devam ettiği şu günlerde aldığımız sorumluluğun bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle tekrar anımsatmak isterim ki yetkililer Veteriner Hekimleri görmezlikten gelmesinler. Etin ucuzlamasının da şarbonun da ya da daha birçok hayvancılığın sorunlarının da çözümü Veteriner Hekimlerdir. Yeter ki fiili hizmet zammı Serbest Veteriner Hekimlerin de dahil edildiği emeklilikteki düzenlemelerin yapılmaması nedeniyle meslektaşlarımızın çalışma azmini kırmasınlar.”
GÖREV BÖLÜMÜ YAPACAKLAR
Adana Veteriner Hekimler Odası yeni yenetimi, “Nihat Köse,Üzeyir Can, Erhan Ayna, Can Oral Bugan ve Şayup Ay” dan oluştu.Yönetim kurulu önümüzdeki hafta toplanarak görev bölümü yapacak. Bu arada, diğer kurullar şu isimlerden oluştu:
Murakıplar: Abuzer Erbaş, Hüseyin Geleş
Haysiyet Divanı: Enver Özbezek,Soner Evsen, Muzaffer4 Ünlükıraner,Kadir Karakuş,Ahmet Yıldırım
Konsey Delegeleri:Recep Coşman,Cumali Altınöz, Ali İhsan Şahin, Mustafa Tekin, Mustafa Ünlükıraner, Muhittin yeni