VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN YENİ YIL MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Hazırlık Maçı

YEREL HABERLER

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN YENİ YIL MESAJI

Bu haber 31 Aralık 2018 - 12:16 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Hafızalarımızda yer eden sevinç ve hüzünleri, acı ve tatlı anılarıyla bir yılı daha geride bırakıp yeni bir yılı, yeni umutlarla karşılayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

“Acılar paylaştıkça azalır, sevinç ve mutluluklar paylaştıkça artar” gerçeği ışığında bizler; dün ve bugün olduğu gibi yarınlarda da millet olarak bu bilinçle hareket ederek acılarımızı paylaşarak azaltmaya, sevinç ve mutluluğumuzu da birlik ve beraberlik içinde paylaşarak arttırmaya, her şart ve koşulda kenetlenmeye, aydınlık yarınlarımıza el ele, kol kola, omuz omuza yürümeye devam edeceğiz.

Yeni yılın, birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, milletimizin bir arada ve kardeşçe yaşama arzusunun doruğa ulaştığı, toplumsal dayanışma duygularımızın pekiştiği, terörden ve her türlü şiddetten uzak; barışı, huzuru, başarıyı, refahı, bolluğu ve bereketi müjdeleyen bir yıl olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da devletimizin destek, teşvik ve himayelerinde başta kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte, her açıdan zengin yatırım potansiyeliyle dikkat çeken; ekonomi, enerji, eğitim, sağlık ve tarım başta olmak üzere pek çok alanda yeni yatırımlarla buluşan kentimizin her alanda gelişip kalkınması ve  vatandaşlarımızın refah, huzur ve mutluluğu için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmekteki azim ve kararlılığımızı hassasiyete devam ettireceğimizin  bilinmesini istiyorum.

Vatandaşlarımızın yeni yılı huzur ve güven içinde karşılayabilmeleri için Valiliğimizce gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtirken, 2019 yılının; her alandaki gelişimini sürdüren ülkemize, kentimize ve tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlara vesile olmasını, dünyanın tüm coğrafyasında mazlum milletlerin çektiği acıların son bulmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum.

Bu amaç, hedef ve tespitler doğrultusunda; vatanımız, milletimiz ve göklerde özgürce dalgalanan şanlı bayrağımız yolunda canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Devlet ve millet olarak daima yanlarında olacağımız şehit aileleri ve yakınları ile gazilerimiz başta olmak üzere saygıdeğer hemşehrilerimiz ve milletimizin her ferdinin yeni yılını kutluyor, selamlarımı ve en içten saygılarımı sunuyorum.