VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

Bu haber 18 Eylül 2018 - 17:29 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Mazisi şanlı zaferlerle dolu, Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış olan Türk Milleti, canından kıymetli bildiği kutsal vatan topraklarını binlerce şehit vererek korumasını bilmiş,  sağ kalan kahramanlarımız ise bu onurlu mücadelede gazilik unvanına erişmişlerdir.

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümü,  Ülkemizde “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gaziler Günü aynı zamanda “Kahramanlık Günü”dür. Şehitlik ve Gazilik unvanlarının, Milletimizin her bireyi için saygın ve manevi bir manası vardır.

Vatan ve bayrak sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık sevdası tüm dünyaya emsal olan bu milletin evlatları,  tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de kahramanlık destanları yazarak, Şehitlik ve Gazilik mertebesine ulaşmıştır.

Şehit ve Gazilerimiz, Devletimizin ve Milletimizin özgürlüğüne, bağımsızlığına, birliğine ve bütünlüğüne kasteden hain odaklara karşı, canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile içinde bulunduğumuz coğrafyanın bizlere vatan edinilmesini ve korunmasını sağlamışlardır.

Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz zaferlerinde ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında görüldüğü üzere milletimiz; Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda, gerektiğinde yine Şehitler ve Gaziler vermekten asla kaçınmayacaktır.

Aziz milletimiz, şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatacak, gazilerimizi toplumsal hayatta her zaman baş tacı ederek layık oldukları saygı ve sevgiyi eksiksiz olarak yerine getirecek ve bu görevini yaşamı boyunca sürdürecektir.

Bu anlamlı günde, vatanı, milleti, bayrağı ve tüm kutsal değerleri için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören Şehitlerimiz ile Gazilerimiz ve onların bizlere emaneti olan ailesi ile yakınlarına daima sahip çıkacağımızı ve yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.

Başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, yaşayan ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, “19 Eylül Gaziler Günü”‘nü en içten duygularımla kutluyorum.