VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN "19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ" MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” MESAJI

Bu haber 18 Ekim 2018 - 16:03 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Muhtarlık müessesesinin ihtiyaçlarını tespit etmek, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri bulmak ve bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu tarih olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılında ‘’’’ ilan edilmiştir.

Vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, günümüz kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden muhtarlıklarımız; vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, sorunlarını ve beklentilerini yetkili makamlara ileterek adeta bir köprü vazifesi görmektedir.

Bu bağlamda Devletimizin ülkemizin her bir noktasındaki kurumsal birer temsilcileri olan muhtarlarımız, geçmişten günümüze faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürerek gerek kent merkezlerinde gerekse mahallerimizde birlik ve beraberliğin sağlanmasında da çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.

Vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasında bizlerin de en büyük destekçisi ve çalışma arkadaşı olan muhtarlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Daima diyalog halinde olmaya özen gösterdiğimiz Adanalı Muhtarlarımız başta olmak üzere ülkemiz genelinde görevlerini layıkıyla yerine getiren tüm muhtarlarımızın ‘’Muhtarlar Günü’’nü en kalbi duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.