VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ CAMİ AÇILIŞINA KATILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ CAMİ AÇILIŞINA KATILDI

Bu haber 20 Şubat 2019 - 21:34 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

, Yüreğir ilçesinde inşa edilen Solaklı Merkez Cami’nin açılış törenine katıldı.

 

Açılışa Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Milletvekilleri Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılışta Başkanı Abdulkadir Ulusoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ardından bir konuşma yapan Vali Demirtaş: ‘‘Bizim en büyük beşeri sermayemiz gençlerimizdir. Gençlerimizi iyi yetiştirmeliyiz, onları iyi yetiştirirsek gelişmiş ülkelerin arasında bulunmamamız için hiçbir sebep göremiyorum.

 

Camilerimizin; gençlerimizi kahvelerden, kıraathanelerden ve her türlü bağımlılığın esiri olmasından kurtarmaya ve geleneğimizi göreneğimizi onlara aktarmaya bir vesile olmasını diliyorum.

 

Solaklı Merkez Cami’nin Yüreğir ilçemize ve Adanalı hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, caminin yapımında emeği geçen Solaklı Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticilerine teşekkür ediyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından Solaklı Merkez Cami dualar eşliğinde açıldı. Açılışın ardından vatandaşlarla bir araya gelen Vali Demirtaş vatandaşlarla sohbet etti.