VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, 7/24 HİZMET VEREN İL HALK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, 7/24 HİZMET VEREN İL HALK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ

Bu haber 13 Ocak 2019 - 20:56 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

, Milletvekili Abdullah Doğru ile birlikte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “100 Günlük İcraat Programı’’ kapsamında “Millet Kıraathanesi” olarak 7 gün, 24 saat esasıyla hizmet veren İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile kütüphane yetkililerinin hazır bulunduğu ziyareti sırasında öğrenci ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Mahmut Demirtaş, okumanın ve araştırmanın önemine dikkat çekti ve öğrencilere başarılar diledi.

Vali Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında; okuma kültürünün geliştirilip yaygınlaşması, vatandaşların kütüphanelerden daha fazla faydalanmalarının sağlanması ve kütüphanelerin toplumdaki cazibesinin artırılması amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hayata geçirilen bu projenin hayli önemli ve yararlı olduğunu belirtti.

Vali Mahmut Demirtaş’ın İl Halk Kütüphanesini ziyareti, öğrencilerin yanı sıra tüm vatandaşları, çeşitli ikramların yapıldığı kütüphaneye davet etmesiyle son buldu.