VALİ DR. SÜLEYMAN ELBAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

VALİ DR. SÜLEYMAN ELBAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 23 Kasım 2022 - 18:39 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu öğreten, milli ve manevi değerlerimizi, iyi insan ve vatandaş olmayı, vatan ve millet sevgisini aşılayan, çağı gerektirdiğ bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan; emek, özveri ve sabır gerektiren; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmenlik bilgi, tecrübe ve irfanla nesli geleceğe hazırlayan büyük ve bir o kadar da ağır bir sorumluluk gerektiren dünyanın en güzel mesleklerindendir.

Öğretmenlik, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, insana ve emeğe saygılı, iyi ahlâklı, milli ve manevi değerlerini bilen, araştıran, okuyan, düşünen ve üreten bireyler olarak istikbalimizin teminatı genç nesillerimizi yetiştirme sanatıdır.

Ülkelerin kaderlerinde öğretmenler çok önemli roller oynamaktadır. Bir ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki huzur ve sosyal barışın sağlanmasında, bireylerin sosyalleşmesi ve toplumsal hayata hazırlanmasında, toplumun kültür ve değerlerinin genç kuşaklara aktarılmasında öğretmenler her zaman başrolü oynarlar.

Öğretmenler sadece bir milletin değil bütün insanlığın ortak değerleridirler. Onlar, özleri ve hareketleriyle aydınlanmış, çalışkan, erdemli ve eğitimli bir insan olmanın ne anlama geldiğini göstermektedirler.

Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin aklın ve bilimin rehberliğinde her alanda en iyi şekilde yetişmesi, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihini iyi bilen, sorumluluk sahibi, çalışkan, kendine güvenen, mutlu bireyler olarak yetiştirilmesi eğitimin mimarları olan öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır. Bu nedenle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek öğretmenlere verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde ifade etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı ızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken hayatını kaybeden tüm eğitim neferlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; istikbalimizin mimarları olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.