VALİ DEMİRTAŞ'TAN ÇEŞİTLİ ÜRETİM TESİSLERİNE ZİYARET | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ DEMİRTAŞ’TAN ÇEŞİTLİ ÜRETİM TESİSLERİNE ZİYARET

Bu haber 18 Ocak 2019 - 20:52 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

ziyaretlerini Çay Çiftlik Hayvancılık ve Mandıra, Pakmil Milliler Enerji Üretim Tesisi ile Pakyürek Su Ürünleri İşleme Tesisi ile sürdürdü.

Ziyaret esnasında Vali Demirtaş’a Karataş Kaymakamı Durmuş Gençer, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin de eşlik etti.

İlk olarak Çay Çiftlik Hayvancılık ve Mandıra Şirketini ziyaret eden Vali Demirtaş, burada yaptığı incelemelerin ardından firma sahipleri Ahmet İhsan, Caner ve Mehmet Ali Çay’dan yapılan üretimler ve istihdam kapasitesi hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Pakmil Milliler Enerji Üretim Tesisinde firma sahipleri Rafet ve Yasin Milli eşliğinde  incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, tarımsal artıkların elektrik enerjisine dönüştürüldüğü tesisin sıfır karbon salınımıyla doğaya zarar vermediğini belirterek çevre dostu bu tarz tesislerin daha da arttırılması gerektiğini ifade etti.

Buradaki incelemelerinin ardından Pakyürek Su Ürünleri İşleme Tesisini de ziyaret eden Vali Demirtaş  su ürünleri işleme ve dondurulmuş su ürünleri ihracatında faaliyet gösteren firma sahipleri Behiç ve Selami Pakyürek’e başarılar diledi.

Kentin ve ülkenin üretim gücü ve ekonomisine sağladıkları katkılardan dolayı tüm firmalara teşekkür ederek bereketli kazançlar dileyen Vali Demirtaş ülkemizin 2023 ekonomik hedeflerine ulaşmada önemli payı olan yatırımcıların daima yanlarında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.