VALİ DEMİRTAŞ "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KARMA RESİM SERGİSİ"NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ DEMİRTAŞ “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KARMA RESİM SERGİSİ”NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bu haber 07 Mart 2020 - 19:25 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Adana Şube Başkanlığınca düzenlenen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Resim Sergisi”nin açılışı Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

19 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin açılış kurdelesini beraberindekilerle keserek sergiyi ziyarete açan Vali Demirtaş, daha sonra sergide yer alan eserleri tek tek inceledi. Serginin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladığını belirten Vali Demirtaş, “Öncelikle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızı her alanda aktif şekilde görmek mutluluk verici. Kadınlarımızın eğitimli, donanımlı ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Bizler bu doğrultuda kadınlarımızın eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında başarı ile yerini alması için her türlü çalışmanın içinde olmaya, kadınlarımızın daima yanında olmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen sergi açılışı sanatçılarla sohbet edilmesi ve yapılan eserler hakkında bilgiler alınmasının ardından sona erdi.