"ÜRETİMİN, BARIŞIN VEHALKIN KENTI İÇİN ADAYIYIM" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“ÜRETİMİN, BARIŞIN VE HALKIN KENTI İÇİN ADAYIYIM”

Bu haber 22 Ekim 2018 - 9:32 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
CHP Çukurova Belediye Başkanı A. Adayı Hasan Aslan, kültür, sanat ve sporun merkezi olacak bir Çukurova sevdasıyla yola çıktığını belirterek, “Partimde hakim olan hak, hukuk ve adalet anlayışının gereği olarak emeğin karşılık bulduğunu ve bulabileceğini parti kamuoyuna göstermek için adayım” dedi.
“İNANCIM TAM”
Hayatın her alanında karşılığı olan adayların sadece Çukurova Belediye Başkanlığı’nı kazanmakla kalmayacağını, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kazanılması noktasında da önemli katkılar koyabileceğini kaydeden Aslan, “Benim bu konumda birleştirici ve tabandan ses getirecek katkımın olacağına inancım tamdır” diye konuştu.
Daha yaşanılabilir bir Çukurova yaratacaklarını kaydeden Aslan, “Yaşam kent, üretim merkezli kültür alanları, halkın çıkarını gözeten yenileşmiş mahaller, sosyal demokrat, halkçı belediye yaratacağız” dedi. CHP Çukurova İlçe Belediye Başkan A.Adayı Hasan Aslan, şöyle devam etti: “17 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi problemi ile yaşamak zorunda kalan ülkemiz, son seçimlerden sonra büyük bir ekonomik krizin çaresizliği ile karşı karşıya kalmıştır. Çalışanın karşılığını alamadığı, adalet aradığında bulamadığı, düşündüğünde ya da konuştuğunda bedelini ağır ödediği toplum için umutsuzluğu yaşamak kaçınılmaz olmuştur.
2019 yerel seçiminde, ülkenin ana muhalefet partisi olarak önümüzdeki yerel seçimlerde sosyal demokrat belediyecilik, sosyal devlet anlayışı ile 2000 yıllarından sonra Eskişehir’i nasıl dünya kenti ve mutlu kent haline getirdiysek, Konya’yı, Kayseri’yi, 1960-1970’lerde planlayıp geleceğe taşıdıysak 2019 yılında ülkemizin içinde bulunduğu bu karamsarlık tablosunu yıkıp yeniden umudun adı olmak zorundayız.
Kurucu irade CHP olarak asli görevimiz; savaşarak elde ettiğimiz herkese vatan ettiğimiz bu topraklarda şahsi çıkarlarından öteye halkın çıkarlarını gözeten, hizmet ve liyakat esaslı adaylarla toplumun umudunu ve güvenini tazelemektir.
Küçük yaşlardan bu yana inandığım, yıllardır bir çok kademesinde görev aldığım, uğrunda hiç bir fedakarlıktan kaçınmadığım, emek verdiğim, zaman ayırdığım partim adına umudun bir parçası olabilmek için Çukurova Belediye Başkanlığı’na adayım. Çukurova’yı, var olan hizmetlere yeni üretime, istihdama dayalı projeler ekleyerek sosyal demokrat belediyecilik, sosyal devlet anlayışı ile daha mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirmek için adayım.
17 yıldır AKP iktidarı, kişilerin iyi yaşama, adalet ve eğitim gibi temel haklarını geriletip insanlarımızı yoksullaştırması sonucu özel mülkiyete göz koyan bir devlet haline getirilmiştir. Sosyal demokratlara düşen yeniden örgütlenerek kooperatifleşerek yoksullukla mücadele etmek ve ekonomik üretime dayalı projeler geliştirmektir.
Çukurova’mızın bir tarafı tarım, bir tarafı tabiat, bir tarafı da modern çağdaş bir ilçe olması bize sosyal belediyecilik yapma adına büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları kullanarak işsizliğin minimum seviyeye indiği ilçemde her kesin mutlu olabildiği bir ilçe yaratma umuduyla adayım.
Mesleğim belediyecilik olduğundan, projelerim ve kadrom hazır olduğu için adayım. Kendime inanıyor ve güveniyorum. ’mız ve Çukurova’mıza inanmalı üreten, birleştiren, olarak Türkiye’nin iki yakasını bütünleyen, birleştiren bir kent özelliğine uygun, üretime dayalı, sanatın, kültürün, sporun başkenti olacak politikalarımızla, kardeşliği tesis edeceğiz.”