ULUSLARARASI ANLAMLI KONSERE ADANALI DAMGASI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ULUSLARARASI ANLAMLI KONSERE ADANALI DAMGASI

Adanalı çellist Ülker Tümer ve arkadaşları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Tayvan’ın başkenti Taiti’de depremzede çocuklar için konser düzenleyecek

Bu haber 20 Ağustos 2023 - 12:23 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

Adanalı çellist Ülker Tümer ve arkadaşları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Tayvan’ın başkenti Taiti’de depremzede çocuklar için konser düzenleyecek

Bu konser desteklenir…

Uluslararası anlamlı konsere Adanalı damgası

Depremzede çocuklar için uluslararası konser

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılmaya çalışılıyor. 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği depremlerin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen depremzedelerin barınma, giyecek, içecek, gıda ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor.
Tüm bu gerçekleri gören ve duyarsız kalmayan Adanalı, dünyaca ünlü Çellist Ülker Tümer ve arkadaşları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda depremzedeler için uluslararası bir konsere hazırlanıyor.
ZAFER BAYRAMI’NDA YARDIM KONSERİ
Kemanist Yuchin Huang, Piyanist Lan Pao Hsu ile birlikte Türkiye’deki depremzede çocukların eğitimine destek olmak amacıyla bir konser düzenleyeceklerini belirten Ülker Tümer, “Çocuklara müzik aracılığıyla yardım etmeyi umuyoruz” diye konuştu.
Türkiye tarihindeki en yıkıcı depremlerden biriyle karşılaşalı neredeyse yarım yıl olduğuna dikkat çeken Ülker Tümer, konserin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Tayvan’ın başkenti Taipei’deki Eslite Performance Salonu’nda saat 19.30’da başlayacağını vurguladı.
DESTEK ÇAĞRISI
Konsere ait her biletin geliri, Türkiye’deki depremden etkilenen çocuklara yardım amacıyla UNICEF aracılığıyla bağışlanacak. Tümer, “Eğer o gün bizimle birlikte olamayacaksanız, çocuklarımızın eğitimine UNICEF aracılığıyla destek olmaya davetlisiniz. Böylece daha iyi bir geleceğe birlikte adım atabiliriz” ifadelerini kullandı.