ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT'IN ADI CEYHAN'DA PARKTA YAŞAYACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT’IN ADI CEYHAN’DA PARKTA YAŞAYACAK

Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:26 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Meclisi, 2015 yılında PKK tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini parka verdi.

 

ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT’IN ADI CEYHAN’DA PARKTA YAŞAYACAK

, ‘‘Bugüne kadar Ceyhan Belediyesi meclisi olarak hep birlikte çok güzel işlere imza attık. Son meclisimizde 2015 yılında PKK tarafından şehit edilen Fırat kardeşimizin adını ilçemizde yaşatma kararı aldık’’ dedi. Başkan Boydak, 5 yıldır gece gündüz şehir için hizmet eden meclis üyelerine teşekkür etti.

AK PARTİ, MHP VE CHP ORTAK KARAR ALDI

AK Parti Ceyhan Belediyesi Meclis Grup Başkanı Sami Özsoy, MHP Meclis Üyesi Mustafa Korkmaz ve CHP Meclis Üyesi Mustafa Özdemir tarafından Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin ilçemize bağlı bir parkta yaşatılması için önerge 03 Aralık 2018 tarihinde meclise sunuldu.

CEYHAN BELEDİYE MECLİSİ’NDEN ÖRNEK KARAR

Cumhur İttifakı Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak başkanlığında 05 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen meclis toplantısında yapılan komisyon çalışmalarının ardından Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin yaşatılması kararı AK Partili, MHP’li ve CHP’li meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Son mecliste; 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi Kampüsünde yasadışı bölücü terör örgütü PKK/KCK mensubu terörist öğrenci grubunun hain saldırısı sonucu şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi Çukurova Üniversitesi Ceyhan Kampüsünün doğusunda Saray Müzikhol’ün arkasında yer alan parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

BAŞKAN BOYDAK: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ

2014 yılı Mart ayından itibaren Ceyhan Belediye Meclisi  olarak hep birlikte çok güzel işlere imza attıklarını ifade eden Başkan Boydak, “Son imzamız da şehit kardeşimizin adını yaşatmak için oldu. Fırat kardeşimizi şehit eden hain terör örgütü PKK’yı ve tüm terör örgütlerini lanetliyorum. Şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk milleti olarak şehit ve gazilerimize minnettarız’’ dedi.