“Türkiye’nin tek Sol Partisi olarak ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

“Türkiye’nin tek Sol Partisi olarak ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz”

Bu haber 27 Ağustos 2021 - 15:49 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Demokratik Sol Parti Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, sınırlarımızı giren düzensiz göçmenlerle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Aşkar, “Asıl beka sorunu bu düzensiz göçmenlerin ülkemizde yaratacağı demografik değişimdir” dedi.

DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

300 BİNİ AŞKIN AFGANLI SINIRLARIMIZDAN GİRMİŞ DURUMDA

“Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre 4 milyon Suriyeli ülkemizde bulunuyor. Milyarlarca lira bu sığınmacılar için harcanırken, sığınmacıların ne kadar daha ülkemizde kalacağı ve ne kadar da harcanacağı belli değilken yine resmi rakamlara göre 300 bini aşkın Afganlı sığınmacıda sınırlarımızdan girmiş durumda.

GÖZDEN KAÇAN BAŞKA BİR TEHLİKE COVİD 19 SALGINIDIR

Millet olma özelliğimizden kaynaklı mazlumun yanında olma, destek olma tamam da sığınmacıların elini kolunu sallaya sallaya Türkiye’nin en uç noktasına kadar gitmesi, şehir merkezlerinde dolaşması toplumda büyük bir tedirginlik yaratmaktadır. Eğer bu insanlar can güvenlikleri için ülkemize sığınmışlar ise bu insanlar denetim altında olmalılar. Her türlü güvenlik araştırmaları yapılması için belli bir süre kurulacak geçici kamplarda tutulmalılar. Gözden kaçan ve bu ülkenin yurttaşları için başka bir tehlike ise henüz covid 19 salgınından kurtulmadık.

HALKIMIZDA GÜVENLİK VE KORKU ENDİŞESİ VAR

Virüs varyantı ile tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit etmeye devam ediyor. Bu insanların en az 14 gün karantinada tutulup test yapılması gerekmiyor mu? Yapılıp yapılmadığını ne yazık ki kimse bilmiyor. Bu konu bile başlı başına insanımızı tedirgin ederken, sığınmacıların yurdun dört bir tarafına dağılması, kent merkezlerinde kafile şeklinde dolaşması halkımızda bir güvenlik korkusu ve endişesini de yaratıyor.

DEMOGRAFİK YAPIMIZDA CİDDİ BİR TAHRİBAT YARATACAK

Bin yıldır bu topraklarda hiçbir etnik yapı ayırımı gözetmeksizin kardeşçe yaşadığımızı unutmuyoruz ancak son yıllarda yaşanan ve görüldüğü kadarıyla bir planlamanın olmadığı bu sığınmacılar meselesi anlaşılan önümüzdeki süreçte hepimizin başını çok ağrıtacak. Demografik yapımızda ciddi bir tahribat yaratacak.

ACİLEN ÇÖZÜM ÜRETİN

Türkiye’nin tek sol partisi olarak buradan bir kez daha ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz: Acilen bu konuya bir çözüm üretin ve halkımızın endişe ve korkularını giderin. Mademki bu insanlar ülkemizde misafir, o halde bunları denetim altında tutalım. Ne zaman, nerede bir tehlike ile karşılaşacağımızı düşünmeden, örf ve adetlerimize, gelenek ve göreneklerimize uygun olarak yaşantımızı sürdürelim.

Bu ülkenin bir beka sorunu varsa, hiç kuşkusuz bugün o sorun, sığınmacılar sorunudur.”