Türk dünyasnın şair ve müzisyenleri Adana'da | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Türk dünyasının şair ve müzisyenleri Adana’da

Bu haber 27 Ekim 2018 - 11:00 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen 4. Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’ne katılan sanatçıların, şiir dinletileri ve konserlerle kardeşliği ve birliği pekiştirecek.

Türk dünyasının şair ve müzisyenleri Adana’da

Adana’da 4’üncüsü düzenlenen Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’nin katılımcıları ’nin misafiri oldu. Festivalin organizatörü olan Çukurova Edebiyatçılar Derneği yöneticileri, 10 ülkeden 251 şair ve müzisyeni buluşturan etkinliğe desteklerinden dolayı Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar’a teşekkür etti.
TÜRK DÜNYASI SANATÇILARINDAN BÜYÜKŞEHİR ZİYARETİ
Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş ile Azerbaycan, Irak, Kazakistan,
Rusya, Özbekistan, Estonya, Tacikistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Tataristan ve Türkiye’nin dört bir yanından Adana’ya gelen edebiyatçı, müzisyen, gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısıyla birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar, Başkan Hüseyin Sözlü adına konukları ağırlayıp, 4. Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’ne destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
“KARDEŞLİĞİMİZİ, BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR”
Türk dünyasından edebiyatçıların hediye ettiği eserleri kabul eden Halil Avşar, böyle bir etkinliğin Türk toplumlarının kardeşliğini, tarihsel bağlarını ve birliğini daha da pekiştireceğini vurguladı. Halil Avşar, “Türk dünyasının varolan o zengin kültürünü, sanatını, şiirini evrensel hale getirecek, dünyayla paylaşmasını sağlayacak önemli bir faaliyet olan Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’ne destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
KÜLTÜREL, TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ TANIYACAKLAR
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve belediye bürokratlarına şükranlarını sunan Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş ise 26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 4. Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’ne katılan sanatçıların yapılacak gezilerde Adana’nın kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini yakından tanıma imkanı bulacağını belirtti. Hali Tekbaş, festival kapsamında Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde şiir dinletini, Karaisalı Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda şiir dinletisi, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde şiir dinletisi sunacağını, aşıklar ve halk ozanlarının konserler vereceğini vurguladı.