TÜM SORUNLARIN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇECEĞİZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

TÜM SORUNLARIN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇECEĞİZ

Bu haber 20 Şubat 2019 - 22:33 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.
Ceyhan’da Cumhur İttifakı Seçim irtibat Bürosu açılışı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. ve ilçelerinde HDP’nin CHP adaylarını destekleyeceğini söyleyen MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, ‘askerimize, polisimize kurşun sıkıp kanını akıtanlarla ittifakı içinize sindirebiliyorsunuz Allah yolunuzu açık etsin’’ dedi.
Cumhur İttifakı’nın İnönü Bulvarı üzerindeki ortak seçim irtibat bürosu açılışını, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül,  MHP İlçe Başkanı Erdoğan Ekli ile birlikte Cumhur İttifakına gönül veren binlerce Ceyhanlının katılımıyla gerçekleştirdi.
BAŞKAN BOYDAK: BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
Cumhur İttifakı ortak seçim irtibat bürosu açılışındaki coşkulu kalabalıktan dolayı hemşehrilerine şükranlarını ileten Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, ‘‘ Gerçekten çok büyük bir kalabalık ve coşku var. Hepinizden Allah razı olsun. Bütün dünyanın bu ülke üzerinde tarih boyunca oyun oynadığı zamanlarda olduğu gibi birlik, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda çeşitli destanlar yazmış bir milletin evlatlarıyız. Bu milletin evlatları son olarak 15 Temmuz ihanet girişiminde de yine elbirliğiyle hainlere gereken cevabı vermiştir. Bozkurt işareti yapanlar, Rabia işareti yapanlar hep birlikte tankların, topların karşısında silahsız bir şekilde çıkmıştır. Bu millet, bu vatan için her zaman ölmeye hazır olduklarını bir kez daha ispat etmiştir. Hain darbe girişimi sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız ile MHP Genel Başkanı Sayın ülkenin bekası için bu birlikteliği oluşturdular. İki liderimizden de bu güzel birlikteliği oluşturdukları için Allah razı olsun. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun’’ dedi.
BAŞKAN BOYDAK: ADANA’NIN TÜM BELEDİYELERİNİ ALACAĞIZ
Cumhur İttifakı adaylarıyla Adana’nın tüm belediyelerini kazanacaklarının altını çizen , ‘‘ Cumhur İttifakı’nın tabandaki yansımaları bizleri çok mutlu ediyor. Cumhur İttifakı`nın tabanda da omuz omuza yürüdüğünü en yakın 24 Haziran seçimlerinde gösterdiniz. Allah`ın izniyle 31 Mart Yerel Seçimleri`nde Adana’nın tüm ilçe ve büyükşehir belediyemizde Cumhur İttifakı Adayları`nın zaferleriyle sonuçlanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Rabbim, şehitlerimizin kanlarıyla boyanmış Al bayrağımızı semalardan eksik etmesin, ezanlarımızı susturmasın,  birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin.’’ Şeklinde konuştu.
TÜM SORUNLARIN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇECEĞİZ
Adana’nın tüm belediyelerinde milliyetçi üretken belediyecilik anlayışıyla  gönüllere dokunacaklarını söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ‘‘Adana’nın her tarafında milliyetçi üretken belediyecilik Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin tanımlaması, gönül belediyeciliği ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tanımlaması. Adana’nın tüm belediyelerinde milliyetçi üretken belediyecik anlayışıyla gönüllere gönüllere dokunacağız. Şehrimiz Ceyhan, köklü bir şehir. Büyük bir şehir. Elbette yüksek bir kıymeti var. Bu kıymeti daha yükseklere taşımak istiyoruz. Adana Büyükşehir’de ve Ceyhan’da bu iki kardeşiniz el ele verecek. Arkamızda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olacak. Allahın izniyle tüm sorunların üzerinden silindir gibi geçeriz’’ dedi.
BAŞKAN SÖZLÜ: CEYHAN’IMIZI ALİ ALPER BOYDAK’A EMANET EDECEĞİZ
Yeni dönemde Adana Büyükşehir’de ve Ceyhan’da Ali Alper Boydak Başkanımızla el ele verip çalışacaklarını söyleyen Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, ‘‘Şehir bizim namussumuzdur. Yaşadığımız şehir bizim şerefimizdir. Namussumuzu, şerefimizi emanet edebileceğimiz bir adama vermemiz lazım. Ceyhan’ı ilçemizin kurucu ailesi, merhum belediye Başkanımız Mahir Boydak’ın oğlu Ali Alper Boydak’a hep birlikte emanet edeceğiz. Allahın izniyle Cumhur İttifakı`nın zafer bayrakları sizlerin desteğiyle her yerde dalgalanacak’’ şeklinde konuştu.
VARLI: HDP İLE İTTİFAKI İÇİNİZE SİNDİREBİLİYORSANIZ ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN
HDP’nin Adana’da ve ilçelerinde CHP’nin adaylarını destekleyeceğini, vatanını milletini sevenler zillet ittifakına fırsat vermeyeceğinin altını çizen MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, ‘‘ Bugün burada bizleri şereflendirip alanı dolduran, bizleri onurlandıran kıymetli hemşehrilerimiz hepinizin Allah’ına kurban. Şimdi hep çıkıp, bu beka meselesinin yerel seçimle ne alakası var diyerek eleştiriyorlar. Yerel seçimle de genel seçimle de çok alakası var. Dün Cumhur İttifakı`nı genel seçimde gerçekleştirdik, bugünde yerelde Cumhur İttifakıyla karşınızdayız. Biz teröre karşı ve terörü Türkiye’de besleyen emperyalist güçlere karşı dik duruş gösteren bir ittifakız. Ak Parti’yle Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nı vatanımızın milletimizin bekası için kurduk. Ama öbür tarafta dün bu ittifak nerden çıktı diyip, partimizi bölüp parçalayan, partimizden ayrılıp gidip başka parti kurup orada kendi şahsi ikballerini, milletvekili olabilmek adına başka makamları işgal edenler, bugün CHP ile birlikte millet ittifakı denilen sayın genel başkanımızın dediği gibi zillet ittifakı kurdular. Bu ittifakının Adana’da ki adayı CHP’li. Destekleyen kim bizden ayrılan diğer siyasi partinin organları. Peki, esas arkalarındaki güç kim. Adana da HDP aday çıkarttı mı çıkartmadı. Asıl HDP bunları destekliyor. Dün bu ittifak nerden çıktı diyip bu partiden ayrılıp gidenler birazcık milliyetçilik birazcık vatanseverlik içinizde varsa HDP’nin verdiği oylarla nasıl bir belediye başkanlığı düşüneceksiniz. Allah sizi ıslah etsin diyorum. Eğer HDP ile ittifakı içinize sindirebiliyorsanız, askerimize polisimize kurşun sıkıp onların kanını dökenleri içinize sindirebiliyorsunuz Allah yolunuzu açık etsin. Cumhur İttifakı, vatanını milletini devletini seven bir ittifaktır’’ şeklinde konuştu.
Milletvekili Varlı konuşmasını, ‘‘İnşallah 31 Mart akşamı Ceyhan’da Cumhur ittifakı adayımız değerli kardeşim Ali Alper Boydak’ın, Adana Büyükşehir’de de kıymetli kardeşim Hüseyin Sözlü’nün zaferleriyle sonuçlanacak. Allah hepinizden razı olsun’’ sözleriyle tamamladı.
Konuşmaların ardından AK Parti’li ve MHP’li kurmaylar el ele omuz omuza Ceyhan’da ortak seçim irtibat bürosu açılışını gerçekleştirdi.