TUFANBEYLİ BU KIŞ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

TUFANBEYLİ BU KIŞ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR

Aksa Çukurova Doğalgaz, 12,9 milyon TL’lik yatırımla hayata geçireceği şebekenin tamamlanmasıyla birlikte ilçede 760 konuta doğal gazı ulaştırmayı hedefliyor.

Bu haber 30 Ağustos 2023 - 13:11 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

TUFANBEYLİ BU KIŞ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR

“Adana’da doğal gazsız ilçe kalmayacak” söyleminden hareketle lisans alanına dahil olan yeni yatırım bölgelerinde faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Aksa Çukurova Doğalgaz, Tufanbeyli ilçesini doğal gazla buluşturmak için altyapı çalışmalarına başladı. Aksa Çukurova Doğalgaz, 12,9 milyon TL’lik yatırımla hayata geçireceği şebekenin tamamlanmasıyla birlikte ilçede 760 konuta doğal gazı ulaştırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, lisans bölgeleri arasında yer alan Adana’da yaptığı yeni yatırımlar ve genişleme faaliyetleriyle birlikte doğal gazı il genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor. 247 bin 085 abonenin doğal gaz konforunu yaşadığı Aksa Çukurova Doğalgaz’a bağlı Adana’da Tufanbeyli ilçesi de bu kış doğal gazla buluşacak ilçeler arasında bulunuyor. Aksa Çukurova Doğalgaz, Tufanbeyli de yaşayan vatandaşlara doğa dostu ve temiz yakıt doğal gazı ulaştırmak için yıl sonunda toplam 12 kilometrelik şebeke altyapısı inşa edecek.

Doğal gaz konforuyla ısınacak

Adana genelinde merkez ilçeler dahil toplam 10 ilçede 247 bin 085 abonenin doğal gaz konforu ve ekonomisi ile ısındığını ve bu kış Karataş, Saimbeyli, Feke, Aladağ ve Tufanbeyli ilçelerinin de doğal gaza kavuşacağını ifaden eden Aksa Çukurova Doğalgaz Adana Bölge Müdürü Halit Demir, Tufanbeyli ilçesinin ise 2023 Şubat ayı itibarıyla lisans alanına dahil olduğunun bilgisini verdi. Hemen sonrasında Tufanbeyli Belediyesi ile birlikte çok hızlı bir şekilde koordine olarak istasyon yapım ihalesini tamamladıklarını belirten Demir, Cumhuriyet Mahallesi’nde başlayan altyapı çalışmalarını Tufanbeyli ilçemize ulaştırarak kış aylarında Tufanbeyli vatandaşları doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Demir, “12,9 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz şebekenin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizde 760 konuta doğal gazı ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi. Konforlu, çevreci ve ekonomik enerji doğal gazın Tufanbeyli ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağına dikkat çeken Demir, yatırım planlamalarını Aksa Çukurova Doğalgaz’a iletilen ön abonelik başvuruları doğrultusunda yaptıklarını vurguladı.