Trafik kangren oldu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Trafik kangren oldu

Okulların açılmasıyla birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde ana arterlerdeki tıkanmalar vatandaşları canından bezdiriyor.

Bu haber 13 Eylül 2023 - 12:59 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

Adana'da ulaşım çilesi bir türlü çöüm bulamıyor…

Okulları açılmasıyla birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde ana arterlerdeki tıkanmalar vatandaşları canından bezdiriyor.

Kayalıbağ Mahallesi ile Arif Nihat Asya Parkı arasındaki Eski Vilayetten hareket edip Taşköprü'den Seyhan Caddesi'ne giden yolda gerek köy otobüs ve dolmuşlarının ve gerekse de kentin diğer merkezlerine giden araçların aynı yerden hareket etmesi, tıkanıklığı daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor.

Konuyla ilgili olarak özellikle Genel Sekreteri Ergül Halisçelik başta olmak üzere diğer yetkililere de konuyu dile getirdiklerini ancak hala çözüm getirilmediğini söyleyen Kayalıbağ Mahallesi Muhtarı Ali Coşkun Özkan vatandaşların; isyan etme noktasında olduklarına dikkat çekiyor.

Durakta bekleyen aracın solundan hareket eden ve duraktaki yolcuyu almadan yoluna devam eden otobüsler duraktaki yolcuyu mağdur ediyor.

Çevre köy ve ilçelere hareket eden araçların; kentiçi yolculuk yapacak vatandaşların beklediği duraklardan ayrı bir noktadan hareket etmesi gerektiğini ancak ileride boş ve atıl durumda durak olduğu halde araçların buraya yönlendirilmediğini dile getiren yolcular; yaşanan kargaşalık yüzünden zaman zaman hareket halindeki otobüsün önüne atladıkları ve şoförle gereksiz diyaloğa girip sert tartışmalar yaşandığını söylüyorlar.