SÜMER VE ZEYBEK KONYA'DA İNCELEME VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SÜMER VE ZEYBEK KONYA’DA İNCELEME VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Bu haber 23 Ekim 2018 - 9:32 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

CHP ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışması kapsamında Konya’da parti örgütleriyle, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ve esnafla buluştu.

Sümer, “Hedefimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi, Konya’da da daha fazla belediye başkanlığını kazanmak. Birlik beraberlik içinde mücadele edeceğiz, halkımızla birlikte geleceği kazanacağız” dedi./

CHP Genel Merkezi tarafından başlatılan Yerel Yönetimler Aday Tespiti Çalışmaları kapsamında Konya’da da belediye başkan adaylarına yönelik çalışma başladı. CHP Milletvekili Orhan Sümer ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, hafta sonunda Konya’da inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye genelinde milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin görevlendirdiği çalışmalarda Adana Milletvekili Sümer ve İstanbul Milletvekili Zeybek, hafta sonunu Konya’da geçirdi. CHP milletvekilleri, Konya ve ilçelerinde örgütlerle ve belediye başkan aday adaylarıyla bir araya geldi, emek örgütleri, kahvehane ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Heyet, iki gün süren yoğun mesaide Konya’nın sokaklarında esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi, CHP’nin çözüm önerilerini paylaştı. Konyalı esnaf ekonomik krizden çok etkilendiklerini ve büyük sorunlar yaşadıklarını CHP’li milletvekillerine anlatırken, yerel yönetimin uygulamalarından şikayetlerini de aktardı.

Şehir esnafı, AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “çevre düzenlemesi” adı altında Mevlana Türbesi ve müzesinin bulunduğu meydandaki ve yanında bulunan tarihi Selimiye Camii’nin bahçesinde bulunan ağaçları söktüğünü ve her yeri mermerle kapladığını anlattı. Milletvekillerinin bindikleri bir taksinin şoförü de Konya şehir merkezindeki yolların şehir merkezinde plansız bir şekilde daraltıldığını belirtirken, yöre esnafı kente gelen turistlerin yollar nedeniyle otobüslerini uzak yerlere park etmek zorunda kaldıklarını, bu durumun da esnafı olumsuz etkilediğinden yakındı.

CHP Konya İl örgütünce yürütülmekte olan aday belirleme çalışmasında, Sümer ve Zeybek Konya İl Başkanlığında İl Başkan ve il yöneticileriyle değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda şehir merkezi ve ilçelerin genel durumuyla ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Konya’nın 31 ilçesindeki tek CHP’li belediye olan Tuzlukçu Belediyesi’nde Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve İlçe Başkanı ile görüşen heyet, Akşehir ilçesine geçerek burada da değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi.

KONYA’DA DA İDDİALIYIZ

Konya’daki 31 ilçe başkanının katılımıyla gerçekleşen geniş katılımlı toplantıda yerel seçimler ve başarı odaklı çalışma konuşuldu. CHP’li Sümer, “Konya büyükşehir ve tüm  ilçelerde en doğru adaylarla seçimlere katılacağız. AKP’nin en güçlü olduğu ilde, en doğru adaylarla başarılı olmanın yollarını arıyoruz.  Halkın sorunlarına odaklı, vatandaşlarımız tarafından sevilen en çok oyu alacak belediye başkan adaylarımızla seçime gideceğiz. Hedefimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi, Konya’da da daha fazla belediye başkanlığını kazanmaktır. Birlik beraberlik içinde mücadele edeceğiz, inanıyorum ki halkımızla birlikte geleceği kazanacağız” dedi.