SÜMER, KARATAŞ YOLUNU BİR KEZ DAHA BAKAN'A SORDU: NE ZAMAN ÖNLEM ALACAKSINIZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SÜMER, KARATAŞ YOLUNU BİR KEZ DAHA BAKAN’A SORDU: NE ZAMAN ÖNLEM ALACAKSINIZ

Bu haber 21 Ekim 2018 - 18:09 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

CHP Milletvekili , üzücü kazaların meydana geldiği Karataş yolunu bir kez daha TBMM gündemine taşıdı.

Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Ulaştırma Bakanı’ndan gerekli yanıtı alamadığını belirtti ve bir kez daha “Kara yolunda can ve mal kayıplarının önüne geçmek için ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve CHP , üzücü kazaların yaşandığı ve vatandaşlar arasında adı “Ölüm yolu”na çıkan Karataş yolunu bir kez daha gündeme taşıdı.

Sümer, Adana şehir merkeziyle Karataş ilçesi arasında ulaşımı sağlayan Havutlu-Doğankent-Solaklı mahallerinin de içinden geçen kara yolunda yaşanan üzücü kazaları ve alınacak önlemleri bir kez daha TBMM gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin görüşmeleri sırasında söz alan Sümer, Karataş yolunda çok ciddi trafik kazalarının yaşandığını belirtti.

“NE ZAMAN ÖNLEM ALACAKSINIZ?”

Son dört ay içinde bu yolda meydana gelen kazalarda 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini hatırlatan Sümer, konuyla ilgili olarak Temmuz ayında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması talebiyle verdiği soru önergesine de yanıt alamadığını anımsatarak şöyle dedi:

“Son olarak 2 Ekim tarihinde beton mikseri altında kalan bir genç kardeşimiz feci şekilde can vermiştir. Kazaların önüne geçilebilmesi için başta alt ve üst geçit olmak üzere trafik ışıklarının artırılıp hız kontrolüne yönelik uygulamaların sıklaştırılması bir zorunluluktur. Bu konuda hazırladığım yazılı soru önergeme yanıt alamadığım için Ulaştırma ve Altyapı Bakanına bir kez daha sormak istiyorum, kara yolunda can ve mal kayıplarının önüne geçmek için ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz?”