SONER ÇETİN ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SONER ÇETİN ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU

Bu haber 26 Kasım 2018 - 19:33 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her yıl olduğu gibi bu 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde de öğretmenlerini unutmadı. Her sene öğretmenlerini evlerinde ziyaret ederek sürpriz yapan  Başkan Çetin’e bu kez sürpriz yapıldı. Çukurova Belediyesi, Eğitim Sen, Eğitim İş ve DİSK Emekli Sen’in emekli öğretmenlerle çalışan öğretmenleri bir araya getirdiği Öğretmenler Günü buluşmasına, Başkan Çetin’in İlkokul Öğretmeni Serpil Kükrer, ALA Efsane Müdürü Mustafa Sofu ve Coğrafya Öğretmeni Erdal Özcan da katıldı. Sürpriz karşısında çok mutlu olan Çetin, kahvaltıya katılan tüm öğretmenleri temsilen öğretmenlerinin ellerini öpüp günlerini kutladı. Çetin, buluşmada tüm öğretmenlere Yılmaz Özdil’in “Mustafa Kemal” kitabını armağan etti.

ÖĞRETMENLERİNDEN BAŞKAN ÇETİN’E SÜRPRİZ

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İlkokul Öğretmeni Serpil Kükrer ile ALA’nın efsanevi müdürü Mustafa Sofu’yu evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, bu yıl öğretmenleri sürpriz yaptı. Çukurova Belediyesi, Eğitim Sen, Eğitim İş ve DİSK Emekli Sen’in emekli ve çalışan öğretmenleri bir araya getirdiği kahvaltıya katılan Başkan Soner Çetin, İlkokul Öğretmeni Serpil Kükrer, ALA’nın efsane müdürü Mustafa Sofu ve Coğrafya Öğretmeni Erdal Özcan’ı görünce şaşkınlıkla sevinci bir arada yaşadı.

Çetin, buluşmaya katılan bütün öğretmenleri temsilen İlkokul Öğretmeni Serpil Kükrer, Lise Öğretmeni Mustafa Sofu ve Coğrafya Öğretmeni Erdal Özcan’ın elini öperek çiçeklerini takdim etti. Çetin ayrıca buluşmaya katılan tüm öğretmenlere Yılmaz Özdil’in çok beğenilen ‘Mustafa Kemal’ kitabını hediye etti.

“ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZ HAKETTİKLERİ YERDE OLSUNLAR”

“Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek konuşmasına başlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yıkılmış bir imparatorluğun ardından Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken yeni yetişecek nesli de siz değerli öğretmenlerimize emanet etmiş. O dönemde öğretmenlere verilen değeri benden çok çok iyi biliyorsunuz. Biz istiyoruz ki günümüzde de o eli öpülesi öğretmenlerimiz hakettikleri yerde olsunlar. Öğretmenlerin aldığı ücretle, asgari standartlarda geçimini sürdürebilmesi için gereken rakam arasında epey bir fark olduğunu çok üzülerek izliyoruz. Sizlerin hiçbir şekilde hakkı ödenmez” dedi. Buluşmada öğretmenlerini görmekten duyduğu mutluluğu ve şaşkınlığı dile getiren Başkan Çetin; “Bugün ben çok mutluyum. Öğretmenlerimiz, bizler tarafından hep örnek alındılar. Bize doğruları, Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyet’i, Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmayı öğrettiler. Her 24 Kasım’da sembolik olarak ilk önce İnkilap İlkokulu’nda beni yetiştirip mezun eden ve Anadolu Lisesi’ne girmemde büyük pay sahibi olan sevgili öğretmenim Serpil Kükrer’in elini öpmeye giderdim. Aynı şekilde çok değerli büyüğümüz Anadolu Lisesi’nin efsane müdürü Mustafa Sofu hocamın da elini öpmeye evlerine giderdim. Bugün sizlerle bir arada olmaya ve gününüzü kutlamak için buraya geldiğimde gördüm ki her iki öğretmenim; ayrıca Coğrafya ve Halk Oyunları Öğretmenim Erdal Özcan da burada. Çok mutlu oldum. Bu güzel sürpriz için çok teşekkür ediyorum. Tüm eli öpülesi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” diye konuştu. Buluşma sonunda DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Mehmet Bunsuz; Eğitim Sen, Eğitim İş, Emekli Öğretmenler ve Emekli Sen adına Başkan Soner Çetin’e üzerinde fotoğrafının olduğu bir kupa bardak armağan ettiler.