SİMİT 3 TL OLDU; HADİ HESAP YAPIN | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

SİMİT 3 TL OLDU; HADİ HESAP YAPIN

Bu haber 02 Aralık 2021 - 10:36 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

DSP Muğla il başkanı Michael Eser Aşkar, ekonomik krizin daha da derinleştiğine dikkat çekerek, “Merhum Genel Başkanımız döneminde ekonomi baronlarının baskılarıyla ülkede çıkarılan krizin faturasını iktidara çıkaranlar, şimdilerde konuyu dış güçlere bağlayarak Ekonomik Kurtuluş Savaşı veriyoruz diyor” dedi.
Başkan Aşkar, ekonomiyi, ekmek ve simit fiyatlarına gelen zamları değerlendirdi.
Ekmek üreten fırınların girdi maliyetleri karşısında zorlandığına vurgu yapan Başkan Aşkar, “Üreticiler zorunlu olarak zam talep ediyor. Ekmek fiyatı 2 TL’den 2,5 TL’ye yükseldi. 2 TL’ye satılan simit 3 TL oldu. Peki bu halk ne yiyecek. Üretici zam talep etmekte haklı. Her geçen gün yoksullaşan halk ekmek de yiyemeyecekse aç mı kalacak? Geçmişte simit hesabı yapanlar buyurun simit hesabını yapın, halkı ne kadar yoksullaştırdınız görün” dedi.
Başkan Aşkar, iktidarın krizin nedenini dahi üzerine almadığının altını çizerek, “2001 yılında manipülasyonlarla, para patronlarının baskısı ile krizi derinleştirenleri görmezden gelen iktidar şuan dış güçleri işaret ediyor. Şimdi Ekonomik Kurtuluş Savaşı veriyoruz diyenler, faturayı dış güçler diyerek başka yerlere kesmeye çalışıyor. Ülkede gidişat iyi değil.Halk Hak Adalet Özgürlük , Barış Sevgi İçin Cumhuriyet’imizin Var olması Fabrikaların Tekrar Açılması Çiftçinin Tekrar Yüzünün Gülmesi, Dürüst hizmet Çocuklarımızın Geleceği İçin Tek Demokratik Sol Parti DSP’nin Çatısına Herkezi Bekliyoruz . Seçim Sandıklarından başkada Çözüm yok” diye konuştu.