Şiddetten arınmış, güvenli bölgeler olan Mor Yerleşke’de Büyükşehir etkinliği | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Toplumsal şiddet bitsin artık”

Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yerel Haberler

“Bahçede 2, markette 20 lira”

Genel, Siyaset, Yerel Haberler

Şiddetten arınmış, güvenli bölgeler olan Mor Yerleşke’de Büyükşehir etkinliği

Boyner’in desteğiyle Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Mor Yerleşke’de tanıtım programı düzenlendi.

Bu haber 14 Ağustos 2023 - 14:02 'de eklendi ve 83 views kez görüntülendi.

Şiddetten arınmış, güvenli bölgeler olan Mor Yerleşke'de Büyükşehir etkinliği

Boyner'in desteğiyle Türkiye Kadı Dernekleri Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği Mor Yerleşke'de tanıtım programı düzenlendi.

Dağlıoğlu Mahallesi Güney Yıldı Parkı'nda kurulan Mor Yerleşke'de gerçekleştirilen programda; hayata geçirilecek çalışmalar ve şiddete maruz kalındığında, acil durumlarda aranacak numaraların olduğu bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Programa, yerleşkeye yakın Akkapı Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Bey Mahallesi, Dağlıoğlu Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Gülbahçesi Mahallesi, Hadırlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan kadınlar, engeliler, yaşlılar ziyaret edilerek tanıtım programına davet edildi ve Mor Yerleşke hakkında bilgi verildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Hizmetleri Daire Başkanlığı bürokratlarınca Mor Yerleşke Projesi'nin faaliyetleri, verilecek hizmetler ve yerleşkede görev alan psikolog, ebe ve çocuk gelişimci personellerin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi aktarıldı.

ŞİDDETTEN ARINDIRILMIŞ GÜVENLİ ALANLAR

Adana'da depremden zarar gören, etkilenen kadın, çocuk, yaşlı ve bireyler için şiddetten arınmış güvenli alanlar olan Mor Yerleşkelerde, her yaş grubuna yönelik psiko-sosyal destek sağlanacağı, ikincil mağduriyet ve travmalarının ortadan kaldırılacağı, sağlık taramasının yapılacağı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılacağı bilgisi verildi.
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü öğretmenleri tarafından müzik dinletisi eşliğinde çocuklarla serbest boyama çalışması da yapıldı.