ŞİDDETLE KINIYORUZ..! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ŞİDDETLE KINIYORUZ..!

Bu haber 08 Ekim 2018 - 19:07 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

İYİ Parti İl Başkan’ı Göktürk BOYVADAOĞLU, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’e kendini bilmez bir grup tarafından yapılan hadsiz protestoyu şiddetle kınıyoruz dedi.
Başkan Göktürk BOYVADAOĞLU, yönetim kurulu toplantısında yaptığı açıklama da, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in evinin önüne gelip slogan atan gençler, Devlet BAHÇELİ lehine tezahuratta bulunmaları çirkinliğin bir ifadesidir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, Ülkücülüğün kriterini çizerken” Türk milletininin ahlakta, maneviyatta, insanlık duygularında en yüksek seviyede bulunması, yaşamasıdır. Fikirler kaba kuvvetle değil, ancak kendilerinden daha üstün fikirlerle mağlup edilebilirler” demiştir.
Türk milliyetçiliğini hedef alan AKP lideri “Türk milliyetçiliği ayaklarımın altındadır” sözleri hala unutulmamışken, her ortamda AKP ve liderine destek veren Devlet BAHÇELİ zihniyeti, Ülküden, Ülkücülükten hızla uzaklaşmaktadır. Öyle ki, düşünceleri icatları ile çelişki içindedir. Hiç kimse unutmasın ki, Türklük ve Türkçülük ayrımcılık değil, ayrıcalıktır. Kurtuluş savaşın’da yaptığımız kurtuluş mücadelesinde damarlarımızdaki asil kan’ın varoluşudur. Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin fikir hayatındaki adıdır. Yani her ikisi de aynı anlamı taşır.
Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’e yapılan bu çirkin saldırı göstermiştir ki, MHP’de adından başka Ülkücülüğe dair hiçbir değer kalmamıştır.