SEYHAN BELEDİYESİ ÜRETEREK DAHA ÇOK HİZMETE İMZA ATIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SEYHAN BELEDİYESİ ÜRETEREK DAHA ÇOK HİZMETE İMZA ATIYOR

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, çağdaş bir kent hedefi doğrultusunda yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu haber 02 Ekim 2023 - 14:43 'de eklendi ve 413 views kez görüntülendi.

EYHAN’DAN 630 BİN TON ASFALT ÜRETİMİ

 SEYHAN BELEDİYESİ KENDİ ASFALTINI ÜRETİYOR

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, çağdaş bir kent hedefi doğrultusunda yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Asfaltı belediyenin tesislerinde üretip elde ettikleri tasarrufla daha fazla yol çalışması yaptıklarını dile getiren Başkan Akay, bugüne dek 630 bin ton asfalt ürettiklerini kaydetti. Akay, “Şu anda 11 ayrı ekibimizle Seyhan’da asfaltsız yol kalmaması için çalışıyoruz” dedi.

SEYHAN BELEDİYESİ KENDİ ASFALTINI ÜRETİYOR

Seyhan Belediyesi’nin Dikili Mahallesi’nde faaliyet gösteren asfalt plentinde incelemelerde bulunan Başkan Akay, plent sorumlularından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler alıp, belediye emekçilerine kolaylıklar diledi.

630 BİN TON ÜRETİM

Seyhan Belediyesi’nin kendi asfaltını üreten belediyelerden biri olduğunu belirten Başkan Akay, üretime bağlı olarak ciddi oranda tasarruf elde edildiğini kaydetti. 2019 yerel seçimlerinden sonra üretilen 630 bin ton asfaltın yol çalışmalarında kullanıldığını vurgulayan Başkan Akay, “Asfaltımızı kendimiz üreterek çok ciddi manada gelir kazancı elde ediyoruz. Şu anda 11 ekibimiz Seyhan’ın farklı noktalarında yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor” diye konuştu.

HEDEF ASFALTSIZ YOLUN KALMAMASI

İklim koşulları elverdiği sürece asfalt çalışmalarının aralıksız sürdürüleceğini ifade eden Başkan Akay, “Üreten bir belediye olarak kendi asfaltımızı da kendi tesislerimizde üretiyoruz. Kendi personellerimiz ve iş makinelerimizle yollarımızı yeniliyoruz. Hedefimiz Seyhan’da hiçbir yolun asfaltsız kalmaması” şeklinde konuştu.