Seyhan Belediyesi Kreşlerinde 29 Ekim Coşku İle Kutlandı… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Seyhan Belediyesi Kreşlerinde 29 Ekim Coşku İle Kutlandı…

Bu haber 27 Ekim 2018 - 10:42 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en modern kreşlerinde şoku ile kutlandı. Minik öğrencilerin hazırladığı gösteriler yoğun ilgi gördü.

Türkiye’nin en modern kreşlerinin yapıldığı ’nın Seyhan ilçesinde bulunan ve mahallerinde bulunan kreşlerde eğitim gören minik öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği kutlama programına Seyhan Belediye Başkanı ’da eşi Nuray Karalar ile birlikte katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, cumhuriyet kazanımların önemine vurgu yaptı. Başkan Karalar, “Ramazan ve Kurban bayramlarından sonraki en önemli bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’dır. Bu günlere ülkemiz çok kolay gelmedi ve bu ülke çok kolayda kurulmadı. Sahip olduklarımızın kıymetini bazen bilemiyoruz. O kadar kötü koşullar içerisinde, zorluklarla bu ülke kuruldu ki o günler anlatılmakla olmaz yaşamak lazım. Biz gerçeklerimizi, atalarımızı inkar edemeyiz ama Osmanlı’nın son dönemi düşmanların işgal ettiği bir ülkeydi. Vergileri dahi Osmanlı toplayamıyordu. Mustafa kemal Atatürk, insanlarımıza güvenerek yola çıktı. Bu milleti esaretten kurtararak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Cumhuriyet, halkın kendi kendini yönetmesidir. Cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Çağdaş, uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet, bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Bizlerin yolu; aydınlık Türkiye yolu olacaktır ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başkan Zeydan Karalar eşi Nuray Karlar ile birlikte minik öğrencilerin hazırladığı gösterileri izledi.