Sarıçam ilçesi Kürkçüler Mahallesi’ne 24 bin metrelik kanalizasyon hattı döşeniyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sarıçam ilçesi Kürkçüler Mahallesi’ne 24 bin metrelik kanalizasyon hattı döşeniyor

Bu haber 19 Nisan 2023 - 22:15 'de eklendi ve 203 views kez görüntülendi.

Zeydan Karalar sözünü tutuyor, Adana’da altyapısız mahalle kalmıyor
Kürkçüler Göztepe Mahallesi’nin 50 yıllık sorunu çözülüyor
Sarıçam ilçesi Kürkçüler Mahallesi’ne 24 bin metrelik kanalizasyon hattı döşeniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Zeydan Karalar’ın göreve seçilmesinin ardından kentin dört bir yanında hayata geçirdiği altyapı hizmetlerine bir yenisini ekliyor. Adana’nın asırlık dertlerine derman olan, merkez ve kırsal ilçelerde yaşayan vatandaşların çok uzun süredir devam eden sorunlarını çözen Adana Büyükşehir Belediyesi, Sarıçam ilçesi Kürkçüler Göztepe Mahallesi’nin yarım asırlık altyapı problemlerini büyük ölçüde sona erdirecek olan 23 bin 979 metrelik kanalizasyon hattının yapımına başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmetlerin de hazırlığını yapıyor.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Zeydan Karalar, Adana için gece gündüz, mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bugüne kadar foseptik çukurlarına mahkum olan, 650 hanelik, yaklaşık 4 bin kişinin yaşadığı mahallede gerçekleştirilecek altyapı çalışmasıyla, bölge halkı sağlıklı bir ortamda yaşama olanağı bulacak.