SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN REKOR SAYIDA FİDE DAĞITIMI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN REKOR SAYIDA FİDE DAĞITIMI

4. geleneksel fide dağıtımında bu sene yeni bir rekora daha imza atıldı.

Bu haber 03 Mayıs 2023 - 12:34 'de eklendi ve 245 views kez görüntülendi.

SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN REKOR SAYIDA FİDE DAĞITIMI

Sarıçam Belediyesi’nin “Sarıçam üretsin fidesi bizden olsun” sloganı ile ilçede geleneksel hale getirdiği 4. geleneksel fide dağıtımında bu sene yeni bir rekora daha imza atıldı. Sarıçam Belediyesi Hizmet Binası başta olmak üzere ilçenin toplam altı noktasında yapılan dağıtımda, domates, biber ve patlıcandan oluşan toplam 500 bin fide kısa sürede tükendi.

Sarıçam Belediyesi’nin yerinde üretimi teşvik ve üreticiye destek olmak amacıyla ilçede geleneksel hale getirdiği fide dağıtımının bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirildi. Sarıçam Belediyesi Bahçesi, başta olmak üzere, Esentepe Mahallesi Dilek Atlığ Caddesi Karadeniz Market yanı, Beyceli Mahallesi Sağlık Ocağı karşısı, Osmangazi Mahallesi pazar yeri, Adnan Kahveci Bulvarı “Geniş Yol” Demir Market yanı ve İncirlik Mahallesi İncirlik pazar yerinde gerçekleştirilen dağıtıma sıcağa rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dağıtımı yapılan domates, biber ve patlıcandan oluşan toplam 500 bin fide kısa sürede tükendi.

Sarıçam Belediyesi Bahçesinde düzenlenen fide dağıtım törenine katılan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri fide dağıtımında, yeni bir rekora daha imza attıklarını belirtti.

“BİRLİKTE ÜRETİP, BİRLİKTE KALKINACAĞIZ”

Üreticiyi desteklemek, yerinde üretimi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdikleri faaliyetlerden biri olan fide dağıtımı projesinin, başladığı günden bu yana vatandaştan yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Bilal Uludağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “ Bizler Sarıçam Belediyesi olarak yerinde üretimi ve tarımda çeşitliliği çok önemsiyoruz. Bereketli ve verimli toprakları ile tarımın göz bebeği olan Sarıçam İlçemizde, birlikte üretip, birlikte kalkınmak için, yöreye özgü geleneksel ürünleri toprakla buluşturuyoruz. Bu anlamda verimi yüksek birinci sınıf tohumlardan üretilen fidelerimizin bugün dağıtımını gerçekleştirdik. Belediye bahçemiz başta olmak üzere Sarıçam’ın altı noktasında gerçekleştirdiğimiz fide dağıtımında bu yıl bir rekora daha imza atmış bulunuyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz ‘Sarıçam üretsin fidesi bizden olsun’ sloganı ile bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz domates, biber ve patlıcandan oluşuna toplam 500 bin fidenin dağıtımını gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışmadan vatandaşımız memnun bizler mutluyuz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da vatandaşımızın ve üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.