– SANKO SANAT GALERİSİ’NDE ‘ANADOLU’DAN GÖRÜNÜLER’ RESİM SERGİSİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

– SANKO SANAT GALERİSİ’NDE ‘ANADOLU’DAN GÖRÜNÜLER’ RESİM SERGİSİ

Bu haber 30 Kasım 2022 - 16:48 'de eklendi ve 243 views kez görüntülendi.

Ressam Tolga Boztoprak, tuval üzerine yağlı boya ve akrilik tekniğiyle hazırladığı eserlerini Sanat Galerisi'nde sergileyecek.

 

Boztoprak, 2-23 Aralık tarihleri arasında açık kalacak ‘Anadolu'dan Görüüler' isimli 21'inci kişisel resim sergisinde 21 eserin yer alacağını söyledi.

 

Çalışmalarında insanla ilgili ve o insanın içinde yaşığı doğayı resmettiğini belirten Boztoprak, “Yaşamına ve yaşadığı yerlerle ilgili anlamlandırmaya çalıştığım her şeyi, kendi gördüğüm biçimde resmetme çabasındayım” dedi.

 

Eserlerini Gaziantepli sanatseverler ile buluşturacağı için büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Boztoprak, şunları kaydetti:

 

“Konum dolayısıyla Anadolu'ya hayranlığım gizlenemez. Gaziantep de Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözbebeğidir. Daha önce Kahramanmaraş Türkoğlu'nda bir çalıştaya katılmış doğayı resmetme imkanı bulmuştum. Halkla bir araya gelip bu güzel memleketin güzide insanlarıyla sergide buluşmak beni mutlu edecek.

 

Kayıt aracınıza neyi yüklerseniz onu dinlersiniz. Bu yükleme gezdiğiniz gördüğünü tüm görseller tablolarınızda kendini gösterir. Bir sonraki sergimde Gaziantep'ten izlerler dolu bir sergi olacağı kanısındayım.”

 

Boztoprak, “Tüm sanatseverleri sergi açılışına ve sergiyi ziyarete davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Boztoprak'ın kişisel sergisi, 2 Aralık Cuma günü 17.30'da SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin ziyaretine açılacak.

 

TOLGA BOZTOPRAK

Tolga Boztoprak, 1970 yılında Kars'ta doğdu. 1999 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun olan Boztoprak, 2022'de Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Sosyal gerçekçiliği ile öne çıkan sanatçı, genellikle mekansızları ele almakta ve sıkıştırılmış sosyal çöküş manzaralarını, kültürel bölünmeleri, farklı yaşam biçimlerini, figürler üzerinden gözlemleyerek tuvallerine yansıtmaktadır.

 

Boztoprak'ın son dönem çalışmaları peyzajlar üzerinde yoğunluk kazanmıştır. Sanatçı, 18 kişisel sergi açmış, çok sayıda karma sergiye, workshoplara ve sanat fuarlarına katılmıştır, Trakya Üniversitesi, Ümraniye Belediyesi Resim Yarışması ve Bakırköy Belediyesi Resim Yarışmaları başta olmak üzere ulusal çaptaki yarışmalarda 4 ödül kazanmıştır.

 

Boztoprak, Avcılar'da bulunan Toprak Resim Atölyesi'nde çalışmalarını devam ettirmektedir.