Sağlıkçılara Performans Ödemeleri Neden Yapılmıyor? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Sağlıkçılara Performans Ödemeleri Neden Yapılmıyor?

Bu haber 03 Mart 2022 - 10:20 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hekimlere ve sağlık emekçilerine yapılmayan performans ödemelerini Meclis gündemine taşıdı. Ödemelerin zamanında yapılmasını isteyen Bulut, “Ek ödemelerde gecikme yaşanması pandemi koşullarında iş yükü artan, ağır şartlarda çalışan sağlık emekçilerini mağdur etmektedir” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hekimlere ve sağlık emekçilerine yapılmayan performans ödemelerini Meclis gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Bulut, Pandemide en ön safta mücadele eden hekimlere, sağlık çalışanlarına verdiği sözü tutmayan, özlük ve mali haklarını iyileştirmeye yönelik düzenlemeyi belirsiz bir tarihe kadar geri çeken Sağlık Bakanlığı, “hakkı ödenmez” dediği sağlıkçılara haklarını ödememektedir” dedi.

PERFORMANS ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Ekonomik kriz ortamında toplumun tüm kesimleri gibi büyük bir fedakârlık ve özveriyle çalışan sağlık emekçilerine verilen performans ödemesinin, SGK tarafından ödenen kaynakla sağlandığını kaydeden Bulut, şöyle devam etti:

Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hekimlere ve sağlık emekçilerine yapılan performans ödemeleri daha önce ayın 15’i ila 20’si arasında verilirken 1 Mart itibariyle yapılmamıştır. Döner sermayede para olmadığı için ödemelerin yapılmadığı belirtilmektedir. Ek ödemelerde gecikme yaşanması pandemi koşullarında, iş yükü artan, ağır şartlarda çalışan sağlık emekçilerini mağdur etmektedir. Sağlık emekçileri sorunun bir an önce, performans ödemelerinin yapılmasını istemektedir.